Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Weekend Majowy w górach stołowych
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Klub Turystyki Górskiej GRAŃ -> Rajdy i imprezy Klubu GRAŃ
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
walentyna
Ranga: super użytkownik
Ranga: super użytkownik


Doczy: 24 Lip 2005
Posty: 226
Skd: olsztyn

PostWysany: 25-01-2009, 11:54    Temat postu: Weekend Majowy w górach stołowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Własnie powstaje plan wyjazdu w Góry Stołowe w weekend majowy

W wziazku z tym, że w tym roku weeknnd jest bardzo któtki (piatek-niedziela) chciała bym wyjechac wczesniej- sroda wieczor i wrocić do olsztyna we wtorek- wszystko zależy od pociagów.

Na miejscu były by 3 albo 4 noclegi
_________________
Kiedy jakieś drzwi do szczęścia się zamykają,
otwierają się inne. Ale my zostajemy przed zamkniętymi i wpatrujemy się w nie tak mocno,
Że nie zauważamy otwartego obok okna!
Powrt do gry
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 25-01-2009, 16:06    Temat postu: Re: Weekend Majowy w górach stołowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Weekend w G.Stołowych już był.... a może jest inny pomysł na miejsce? Chyba ostatnio był też pomysł Suwalszczyzny?
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrt do gry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 21 Cze 2005
Posty: 433
Skd: Gdańsk

PostWysany: 25-01-2009, 20:24    Temat postu: Re: Weekend Majowy w górach stołowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

admin1 napisa:
Weekend w G.Stołowych już był.... a może jest inny pomysł na miejsce? Chyba ostatnio był też pomysł Suwalszczyzny?


Dokładnie - stołowe już były. A jeżeli chodzi o Suwalszczyznę, to fajny pomysł, tylko po 4-5 dniach pieszo człowiek będzie miał niedosyt bo tak mało zobaczy (a jest co oglądać). Suwalszczyzna na 4-5 dni dobra jest na rower.
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 25-01-2009, 21:06    Temat postu: Re: Weekend Majowy w górach stołowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Popieram zdanie Arka. Jak dla mnie wyjazd tylko na trzy dni na Suwalszczyznę jest lekkim nieporozumieniem. Niewiele rzeczy zobaczy się wciągu tak krótkiego czasu, a należy pamiętać, że dojazd też nie jest najlepszy (do Ełku z Olsztyna pociągiem pospiesznym jazda trwa minimum 3 godziny, a jeszcze trzeba wliczyć dojazd co najmniej do Olecka). Jakiś czas temu szykowałem się na wyjazd na Suwalszczyznę i samo przejście Suwalskiego Parku Krajoznawczego planowałem na tydzień. Szkic planowanej trasy można znaleźć tutaj:
http://www.ft.mazury.pl/viewtopic.php?t=996

Jeśli macie jechać na 5 dni, to moim skromnym zdaniem należy promować góry i tam skierować swoją uwagę. Co do rajdu na majówkę to nie mam pomysłu, bo ja już wstępnie ustawiam się na spływ w tym czasie.
Powrt do gry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 22 Sie 2006
Posty: 406
Skd: Olsztyn / Wawa

PostWysany: 25-01-2009, 21:16    Temat postu: Re: Weekend Majowy w górach stołowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Głowa napisa:
a należy pamiętać, że dojazd też nie jest najlepszy (do Ełku z Olsztyna pociągiem pospiesznym jazda trwa minimum 3 godziny, a jeszcze trzeba wliczyć dojazd co najmniej do Olecka).


Tragedia normalnie.

Wink
Powrt do gry
walentyna
Ranga: super użytkownik
Ranga: super użytkownik


Doczy: 24 Lip 2005
Posty: 226
Skd: olsztyn

PostWysany: 25-01-2009, 21:41    Temat postu: Re: Weekend Majowy w górach stołowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale ja nie byłam jeszcze w górach Stołowych i chciała bym tam jechac w tym roku, dlatego prosze mi tu nie pisac o suwalszczyznie

Za kazdym razem jak powstaje jakiś pomysł, to pojawia sie wielu madrych ze swoimi pomysłami

Mam juz pare osób chetnych na góry Stołowe, wiec jak macie ochote na suwalszczyznę to prosze bardzo Very Happy

Ja pytam kto jest chetny a nie o wasze plany i pomysły

Pozdrawiam Wink
_________________
Kiedy jakieś drzwi do szczęścia się zamykają,
otwierają się inne. Ale my zostajemy przed zamkniętymi i wpatrujemy się w nie tak mocno,
Że nie zauważamy otwartego obok okna!
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 25-01-2009, 22:03    Temat postu: Re: Weekend Majowy w górach stołowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

walentyna napisa:
Za kazdym razem jak powstaje jakiś pomysł, to pojawia sie wielu madrych ze swoimi pomysłami


Hej hej. Mój post równał się jedynie z komentarzem co do propozycji Węgorza, więc proszę o nie pisanie insynuacji typu, że wyskakuje z pomysłem alternatywnym wobec twojego Walentyna. Po drugie dyskusja na temat Suwalszczyzny była prowadzona od jakiegoś czasu, w tym na styczniowym zebraniu klubu. Nie mam nic przeciwko planom co do Gór Stołowych, tylko proszę o nie wrzucanie wszystkich opinii z tego tematu do jednego wora.

Pozdrawiam
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 26-01-2009, 09:41    Temat postu: Re: Weekend Majowy w górach stołowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No jak się nie chodzi na zebrania to się robi zamieszanie.
Ostatnio na zebraniu padła propozycja suwalszczyzny. M in. dlatego, że weekend majowy trwa tylko 3 dni. a na suwalszczyznę można dojechać bezpośrednim pośpiesznym, który wyjeżdza z Olsztyna o 14.30.

Poza tym propozycja weekendu majwego była omawiana na zarządzie klubu już w grudniu, i ja zaczełem już szukać noclegów i teraz mam to wyrzucic do kosza?? Confused

Jeżeli o mnie chodzi to ja przymierzam się na wyjazd w góry w Boże Ciało - 4 dni wolne jak ktos weźmie piątek wolny, czyli nieco więcej niż w weekend majowy.

Dlatego stołowe przełożył bym na czerwiec, a na majówkę robił suwalszczyznę, a dokładniej Wigierski Park Narodowy.

Pozdrawiam
Powrt do gry
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 26-01-2009, 13:21    Temat postu: Re: Weekend Majowy w górach stołowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Milan ma dobry pomysł - jeden rajd w weekend majowy a drugi w Boże Ciało...

Mozna tez dwa rajdy w weekend majowy... ale lepiej może tak jak wyżej. Ponadto za rok bedzie duży rajd w sierpniu w Kotlinę Kłodzką gdzie około 5 dni bedziemy chodzili po Górach Stołowych.
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrt do gry
walentyna
Ranga: super użytkownik
Ranga: super użytkownik


Doczy: 24 Lip 2005
Posty: 226
Skd: olsztyn

PostWysany: 26-01-2009, 15:43    Temat postu: Re: Weekend Majowy w górach stołowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wegorz specjalnie pytałam w meilu czy sa plany na weekend majowy bo chce jechac w gory stołowe i sam napisałes ze Gran nie ma planów i moge robic ten rajd wiec sam się zdecyduj, bo twoje dwie odpowowiedzi jak widac sa bardzo sprzeczne


Ja juz na suwalszczyżnie byłam a czerwcu nie wiem jak z praca bedzie i z urlopami
_________________
Kiedy jakieś drzwi do szczęścia się zamykają,
otwierają się inne. Ale my zostajemy przed zamkniętymi i wpatrujemy się w nie tak mocno,
Że nie zauważamy otwartego obok okna!
Powrt do gry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 21 Cze 2005
Posty: 433
Skd: Gdańsk

PostWysany: 26-01-2009, 17:07    Temat postu: Re: Weekend Majowy w górach stołowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

walentyna napisa:

Ja juz na suwalszczyżnie byłam a czerwcu nie wiem jak z praca bedzie i z urlopami


Pewnie wielu z nas było na Suwalszczyźnie, podobnie jak wielu było w Górach Stołowych, Bieszczadach, Beskidzie Żywieckim, Tatrach, Górach Świętokrzyskich, na Mazurach i gdzie się tylko da Wink Więc nie da się tak zorganizować rajdu, żeby dla każdego to była nowość...

Więc nie ma wyjścia i trzeba jeździć czasami 2 razy w te same miejsca Razz

A jeżeli chodzi o Suwalszczyznę, to 3 dni to bardzo mało - gwarantuje niedosyt Wink
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrt do gry
Tunia
Ranga: super użytkownik
Ranga: super użytkownik


Doczy: 23 Wrz 2005
Posty: 160
Skd: Olsztyn

PostWysany: 26-01-2009, 19:35    Temat postu: Weekend majowy w górach stołowych;-) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasem więcej niż dwa razy w to samo miejsce;p, ale Polskie góry są tak piękne,że z chęcią człowiek wraca w te same miejsca Wink
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 26-01-2009, 19:49    Temat postu: Re: Weekend Majowy w górach stołowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cóż ja byłem przekonany że w weekend majowy w góry nie jedziemy, więc wolne wziąłem w czerwcu w okolicy Bożego Ciała, dlatego w weekend majowy w góry się nie wybiorę.
Powrt do gry
walentyna
Ranga: super użytkownik
Ranga: super użytkownik


Doczy: 24 Lip 2005
Posty: 226
Skd: olsztyn

PostWysany: 26-01-2009, 22:44    Temat postu: Re: Weekend Majowy w górach stołowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Milan ja zapomniałam o planie suwalszczyzny, dlatego pytałam Wegorza co i jak, a na zebraniu nie byliśmy bo moi rodzice mieli 25 rocznice slubu i wszystko skonczyło sie bardzo późno.

A napisz coś więcej o tej suwalszczyźnie: pieszo czy rowerem i wogole co i jak.

I jak wygląda wolne w czerwcu??
_________________
Kiedy jakieś drzwi do szczęścia się zamykają,
otwierają się inne. Ale my zostajemy przed zamkniętymi i wpatrujemy się w nie tak mocno,
Że nie zauważamy otwartego obok okna!
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 27-01-2009, 09:45    Temat postu: Re: Weekend Majowy w górach stołowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Długi weekend w Czerwcu wygląda nieco lepiej niz majowy, bo jak wiadomo czwartek jest ustawowo wolny, więc możńa wziąść wolne na piątek i ma się 4 dni wolnego od 11 do 14 czerwca. Jak wyjeżdzamy w środe po południu to mamy 3 dni łażenia i w niedziele powrót.

Natomiast na weekend majowy proponowałbył Wigierski Park Narodowy.
Trasa: namiotowa

Wyjazd 30 kwietnia 14.30 PKP do suwałk (cena 41 zł normalny) przyjazd 19.30 nocleg w bursie szkolnej w Suwałkach

1 V - Suwałki - Płociczno Tartak (Wigierska kolej wąskotorowa)- Bryzgiel - nocleg na polu namiotowym http://www.gawidok.pl/c_pole.html

2 V - Bryzgiel - Wigry (klasztor) - Stary Folwark - nocleg Kemping PTTK Stary Folwark http://www.suwalki.pttk.pl/index.php?submenu=12&page=pokaz&id=20

3 V Stary Folwark - Krzywe - Suwałki (ze Starego Folwarku można do Suwałk podjechać PKSem)
Powrót PKS SUWAŁKI do Olsztyna
(odjazd godz 14.00)

trasy jak na pod poniższym linkiem:
http://www.miejsce.info/m/pl/WY742vH

Pozdrawiam
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Klub Turystyki Górskiej GRAŃ -> Rajdy i imprezy Klubu GRAŃ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group