Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Co nam daje turystyka:))

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka piesza
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
ciepla
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 18 Lut 2005
Posty: 102
Sk±d: olsztyn

PostWys³any: 27-05-2005, 15:47    Temat postu: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy nie zastanawialiscie się czasem po co nam to wszystko??Dlaczego co tydzień,miesiac,rok wyruszamy na kolejny szlak,przemierzajac po kilka,kilkanaście kilometrów właściwie nie wiedzac nigdy do końca po co??Czy pamiętacie swoje pierwsze wedrówki i rajdy,pierwsze "osiagniecia", i co po tym czuliście??Zachecam do podzielenia się swoimi przemyśleniami Laughing


_____________________________________________

Okna Kielce
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 27-05-2005, 17:03    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Turystyka pozwala mi się uwolnić na jakiś czas od problemów, z których składa się życie codzienne. Umożliwia również zwiedzenie i zobaczenia, jak żyją ludzie w innych regionach kraju i świata, oraz umożliwia poznania w czasie trwania trasy wielu ciekawych ludzi, a także można poprawić sobie kondycje fizyczną.

Pozdrawiam.


____________
easycall
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 27-05-2005, 22:25    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rajdy to wolność... przygoda - możliwość robienia rzeczy których na codzień nie robimy (bo coś tam)... możliwość przebywania z super ludźmi - takimi jak Wy... sprawdzian dla swoich wartości - w obliczu dużego często zmęczenia, bardziej naturalnej rzeczywistości - okazuje się jacy my tak naprawdę jesteśmy...chwile euforii przy postrzeganiu pięknych krajobrazów.
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 27-05-2005, 22:59    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tylko kierownik ma przechlap Wink Wink Laughing
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-05-2005, 10:23    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdanieh: Turystyka nas odróznia od zwykłych szarych ludzi... My zamiast siedziec pod blokiem lub przed TV i pic piwo.... itd. to my spedzamy czas aktywnie i zdrowo. Także nasza turystyka jest dla nas hobby - wiec nie jestesmy tacy "nijacy" - jesteśmy wartościowymi ludzmi. Turystyka - to także przyjemny odpoczynek na łonie natury z daleka od śmierdzącego miasta.

Także poprzez turystyke stajemy sie patriotami bo poznajemy swoją ojczyznę (o ile nie uprawiamy masowej turystyki np do Grecji). Poznajemy historię i przyrodę. Przy okazji spedzamy czas z ludzmi których lubimy przeżywajac razem niezapomniane przygody. Poddajemy na próbę swoją wytrzymałość psychiczną i fizyczną podczas długich wędrówek często w niepogodę. Tak jak pisali przedmówcy zapominamy o naszym szarym życiu... o problemach... a najlepsze określenie = "wolność i przygoda": Wolność = wolność od problemów, mozna określić że w turystyce (lub/i w górach) mamy swój drugi świat, w którym jesteśmy troszkę innymi ludzmi (przeważnie szcześliwsimi). Może dla niektórych to pierwszy świat. A przygoda - słowo samo wzbudza w nas pozytywne emocje... każdy chyba wie o czym piszę. Chyba trudno określić zwykłymi słowami czym tak naprawde jest dla nas turystyka. No bo czym są dla nas ogniska wieczorami ze spiewaniem przy gitarze, czym są dla nas wędrówki po szlaku, przygody, romzowy z ciekawymi ludzmi, poznawanie nowych miejsc, delektowanie sie krajobrazem i przyrodą... tu chyba trzeba być poetą aby to opisać co sie czuje.
Kto raz siÄ™ wspiÄ…Å‚ na szczyty
l czołem sięgnął chmur,
Ten zawsze tęsknić będzie
Do niebotycznych gór...


Pamietam swój pierwszy rajd w 1994. Miałem chyba ze 12 lat i pojechaliśmy w Karkonosze z nauczycielem który w SP26 prowasził koło turystyczne PTTK. Jak na pierwszy raz te góry były dla mnie ogromne... jakies "obce"... wszytko było takie nowe i nieznane... wogole czułem sie jak Alicja w krainie czarów - ale własnie to było tym czymś co Tygryski lubią najbardziej. Jak wtedy Karkonosze wydawały się potężne i ja wovec nich stawałem sie pokorny tak samo było 2 lata temu z Tatrami gdy ujrzałem ich potęgę i piękno.

Mozna tez sie zastanowić co zrobić aby turystyka klasyczna czyli tzw turystyka (wysoko)kwalifikowana nie umarła w dzisiejszych czasach. Jak myslicie co jest powodem że taka turystyka zanika?? moim zdaniem to kasa, a wiekszość z tych co mają kase ida do biura turystycznego które oferyje gotowe wycieczki autokarowe - takze chyba ludzie stają sie leniwi i nie chce im sie wędrowć z plecakiem. Inna kwestia że może niektórzy nie są swiadomi ile przyjemności daje taka turystyka jaką myuprawiamy. Dużo jest osob które wolą spędzić czas na dyskotce lub przed TV niz ruszyć d... w las lub w góry... może my powinniśmy dawać przykłąd innym (tym nieświadomym) że turystyka to cos wspaniałego... czekam na wasze wypowiedzi...
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-05-2005, 14:10    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

być może powodem zanikania turystyki jest to że ludziki mocno szukają dróg na skróty... Chcą oni otrzymać przyjemność jak najniższym kosztem, i nie chodzi mi tu o kasę... W turystyce tak się nie da - trzeba ruszyć dupsko za miasto, często zarwać noc w podróży (co dla mnie akurat stanowi jedną z większych atrakcji - serioserio:), chodzić z ciężkim worem na plecach po błocie, albo w śniegu po kolana. Ludziom po prostu nie chce się podejmować tego typu wysiłków. Kasa ogólnie jest. Różnica jest taka że jak turysta ma 100zł to wydaje to na jakąś wycieczkę-na opłacenie podróży, ewentualnie noclegów, jedzenia. Co z tego mamy? Piękne wspomnienia. Niestety łatwiej wydać przykładowe 100zł na kilka flaszek, puścić bankiet i się napruć. Z tego też są wspomnienia Smile Tylko które z nich są bardziej wartościowe?

p.s. a inna sprawa że można pojechać na rajd i dopiero tam dać w palnik Razz wtedy dopiero jest jazda Razz
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-05-2005, 22:39    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można się z tobą zgodzić Michu C, ale jest jeszcze jedna kwestia. Ostatnio w modzie jest podrużowanie samochodem, co może wpłynąć na rozplanowanie wyjazdu. Przykładowo, ktoś rzuca hasło jedziemy, to ekipa pakuje co jest potrzebne i sobie jedzie gdzie chce. Dlatego to nie wymusza organizowania zorganizowanej trasy. Jednak ta forma turystyki nie zapełni klimatu, jakie mieliśmy na wspólnych rajdach na bunkry i Wamie. Może tkwi problem w nastawieniu ludzi Question
Powrót do góry
Go¶æ







PostWys³any: 28-05-2005, 23:04    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Krygowski wyrazi to w następujący sposób: "...Nic nie znaczy najpiękniejszy krajobraz, jeśli nie jest współtwórcą przeżycia. Bez wzruszeń i przeżyć może być piękny, jest zimny jakby rżnięty w krysztale.." /4/119/ / Nie od gór to jednak zależy lecz od wartości, jakie tkwią w człowieku. Trzeba je rozwijać...Dla jednych góry są tylko rumowiskiem głazów, dla innych najwspanialszą architekturą ponad przemijaniem i trwaniem, dla innych wiecznym niedosytem i niespełnieniem. Czym będą dla Was -od Was tylko zależy. Kochajcie je -będą coraz piękniejsze!..." /1/8/



________________________
depilacja laserowa wrocław
Powrót do góry
ciepla
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 18 Lut 2005
Posty: 102
Sk±d: olsztyn

PostWys³any: 31-05-2005, 21:27    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie turystyka zawsze będzie się wiązać z harcerstwem i nie tylko.Bo przecież bez sensu jest siedzieć cały rok w harcówce,a zresztą nawet w regulaminach zdobywania stopni i sprawności harcerskich są zadania związane z uprawianiem turystyki i poznawaniem przyrody.

To właśnie na rajdach,ma się największe pole do popisu,to z nich wynosi się największe wspomnienia,ktos może pomyśleć,że co to za wspomnienia,przejść się np.nocą dookoła gimu.Ale gdy komuś uda się to dokonać wraz z 50 innych ludzi,nie jest w stanie nawet opisać tego uczucia,turystyka tworzy wspólnote między ludżmi uprawiającymi ją,ale przede wszystkim jest pewnego rodzaju sztuką życia wśród przyrody.Jak mówi fragment naszego kodeksu wędrowniczego:

"Wędrowanie to znacznie więcej niż przemierzanie kilometrów czy wytrwałość fizyczna.To sztuka wchłaniania życia,które nas otacza,to oczy i uszy szeroko otwarte,to tajemnica wspólodczuwania przyrody i człowieka.Wędrówką nie będzie przyspieszony tupot nóg,nadmiar krzykliwego humoru,lecz właśnie cisza wśród ciszy lasu,skupienie wobec wschodów czy zachodów słońca."
Powrót do góry
Sylwia
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 21 Lut 2005
Posty: 40
Sk±d: Malbork

PostWys³any: 01-06-2005, 12:17    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Turystyka.....hmmm.....pieszo można dojść prawie wszędzie...auto nas wszędzie nie poprowadzi - ale to tak na marginesie Wink
Jesli mam się podzielić wrażeniami z pierwszego rajdu turystycznego, to powiem krótko...była to pierwsza moja WAMA. Oczywiście nie wspominam rajdzików szkolnych lub wyjazdów ze znajomymi, bo aż tak wielkiego wrażenie na mnie to nie wywierało. Pierwsza moja WA-MA...a było to hhhmmmm.....dawno temu.... Laughing ....była to trasa surviwal Laughing Laughing Laughing Tak po prostu bez zastanowienia, spokowałam plecak i ruszyłam na szalk ze swoją grupą. To było coś niesamowitego i dziś się już nie dziwię, że zdecydowałam się wówczas na taką, a nie inną trasę....gdyż...człowiekowi czasami potrzeba szalonych decyzji, niezaplanowanych przygód, itp. Spaliśmy pod gołym niebem, przy ognisku, które tliło się do samego rana. Nawet przymrozek nie był nam straszny Laughing Dzięki tej długiej, niespodziewanej wyprawie...zaczęłam odkrywać piękno jakie nas otacza, ogarnęła mnie chęć poznawania miejsc, do których autem się nie dojedzie tylko na piechotkę Laughing A co najważniejsze, zaczęłam poznawać moje możliwości, które dotąd drzemały gdzieś głęboko Laughing Po prostu czasami nie ma dla mnie już rzeczy niemożliwych Laughing I tak jest do dnia dzisiejszego...wybieram trasy...namiotowe...wodne, bo dzięki nim czuję się wolna, odprężona i nie myślę o codzienności, która czasami nas przytłacza. Robię co lubię. W miarę możliwości oczywiście, bo jeśli nie ma się urlopu lub wolnego czasu, to ciężko coś zorganizować Crying or Very sad Turystyka piesza...wodna odmieniła moje wyobrażenie o otaczającym mnie świecie...z czego bardzo się cieszę Very Happy Każda wyprawa jest inna i każda zostawia miłe wspomnienie. I tak jak wspomniał Michu C...dzięki ludziom...współtowarzyszom wypraw możemy poznawać to piękno, bo w pojedynkę to już nie to samo...

Pozdrawiam,
Sylwia Laughing
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 11-06-2005, 11:27    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

UWAGA...

na podstawie waszych wypowiedzi Kinga napisze artykuł "Co daje nam turystyka" do naszej Gazety Turystycznej (będą też cytowane fragmenty waszych wypowiedzi)
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 13-06-2005, 19:40    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

juz jest

http://www.gazeta.turystyczna.prv.pl/

http://www.wegorz23.e-konta.com/gazeta/index.php?page=teksty/teksty.php&id_tekstu=613203532252312

Dziekuje Kindze za napisanie jak zawsze super fajnego artykułu.
Powrót do góry
Sylwia
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 21 Lut 2005
Posty: 40
Sk±d: Malbork

PostWys³any: 14-06-2005, 10:10    Temat postu: Re: Co nam daje turystyka:)) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Suupppeeerrr artykuł Laughing
_________________
"Co mi tam rozszalała woda, co mi tam ostre zęby skał!!! Ważna jest tylko ta pogoda, którą w sercu będę miał(a)!!!"
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka piesza Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group