Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Klub Turystyki Górskiej GRAŃ -> Rajdy i imprezy Klubu GRAŃ
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 06-04-2009, 09:19    Temat postu: Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wigierski Park Narodowy.
Trasa: namiotowa

Zbiórka: 30 IV 2009 Dworzec Główny PKP Olsztyn godz. 14.10 przy kasach

Wyjazd 30 kwietnia 14.30 PKP do Suwałk (cena 41 zł normalny) przyjazd 19.30

30 IV - Przejazd Busem z Suwałk do Gawrych Ruda. Nocleg "U jawora" http://www.ujawora.pl/

1 V - Gawrych Ruda - Płociczno Tartak (Wigierska kolej wąskotorowa)- Bryzgiel ( 9 km) - nocleg na polu namiotowym http://www.gawidok.pl/c_pole.html

2 V - Bryzgiel - Wigry (klasztor) - Stary Folwark - nocleg Kemping PTTK Stary Folwark (21 km) http://www.suwalki.pttk.pl/index.php?submenu=12&page=pokaz&id=20

3 V Stary Folwark - Krzywe - Suwałki (ze Starego Folwarku można do Suwałk podjechać PKSem) lub spacer (11 km)
Powrót PKS SUWAŁKI do Olsztyna
(odjazd godz 14.00)

Koszta:
Przejazd PKP 41 zł normalny
Powrót PKS 31 zł
Bilety wstępu do WPN 4 zł za dzień
Noclegi: od 8 do 15 zł za dzień na polu namiotowym.

-----------------------------------------------------------------------------------
Listę osób chętnych na wyjazd muszę mieć 14 kwietnia.
Najpóżniej 14 kwietnia trzeba kupić bilet na przejazd grupowy PKP z powodu zmiany zasad przejazdów grupowych.
Ponad to niestety nastąpił dziwny zwyczaj rezerwacji miejsc na polu namiotowym i muszę zarezerwować busa (koszty busa podam po rezerwacji) na przejazd z Suwałk do Gawrych Rudy.

Dlatego proszę o wpisywanie się chętnych Wink

Pozdrawiam i zapraszam Wink


Ostatnio zmieniony przez Milan dnia 08-04-2009, 20:13, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
walentyna
Ranga: super użytkownik
Ranga: super użytkownik


Doczy: 24 Lip 2005
Posty: 226
Skd: olsztyn

PostWysany: 08-04-2009, 08:13    Temat postu: Re: Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to ja i piotrek jestesmy chetni:)
Milan 30. 04 są wpisane 2 noclegi :bursa i u jawora:)
_________________
Kiedy jakieś drzwi do szczęścia się zamykają,
otwierają się inne. Ale my zostajemy przed zamkniętymi i wpatrujemy się w nie tak mocno,
Że nie zauważamy otwartego obok okna!
Powrt do gry
walentyna
Ranga: super użytkownik
Ranga: super użytkownik


Doczy: 24 Lip 2005
Posty: 226
Skd: olsztyn

PostWysany: 08-04-2009, 14:23    Temat postu: Re: Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i Marek z Eliza tez jada i jeszcze krzysiek (Mrówa ) z Anią
_________________
Kiedy jakieś drzwi do szczęścia się zamykają,
otwierają się inne. Ale my zostajemy przed zamkniętymi i wpatrujemy się w nie tak mocno,
Że nie zauważamy otwartego obok okna!
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 08-04-2009, 20:14    Temat postu: Re: Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

walentyna napisa:

Milan 30. 04 są wpisane 2 noclegi :bursa i u jawora:)


Już poprawione Wink
Powrt do gry
Szybka
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Doczy: 07 Kwi 2009
Posty: 5


PostWysany: 09-04-2009, 14:30    Temat postu: Re: Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to ja też jadę.

tyle, ze z powodu dojazdu z Morąga spotkamy sie dopiero w pociągu do Suwałk.
marta
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 13-04-2009, 11:06    Temat postu: Re: Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok to ja naliczyłem 8 osób.
Najpierw najważniejsze jest kopić bilet grupowy PKP.
Dlatego muszę wiedzieć kto wsiada na stacji Olsztyn główny i chce jechać na bilecie grupowym.
Przy założeniu, że większość z nas nie ma już ulgi studenckiej, to opłaca się nam kupić bilet grupowy już dla 7 osób. Cena wychodzi wtedy 29,28 zł.

Proponuję spotkać się jutro (14.04.2009) o 13.15 na dworcu głównym PKP pod kasami i niech każdy przyniesie po 30 zł na bilet.
Nadpłaty zwrócę na rajdzie albo na zebraniu klubowym.

Resztę informacji8 podam niebawem.
Narazka
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 15-04-2009, 10:00    Temat postu: Re: Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj rozpoczełem procedure załatwiania biletu grupowego na przejazd pociągiem pośpiesznym. Niestety prcedura jest wieloetapowa i może się okazać że dyrekcja w Gdyni odrzuci nasz wniosek o udzielenie przejazdu grupowego (biurokracja lepsza niż w PRL). Tym nie mniej uzbierało się nas 10 osób i powinniśmy zapłacić za przejazd grupowy 20,5 zł.

Dzisiaj potwierdziłem też nasze noclegi. Naszczęście nie trzeba wysyłać żadnych zaliczek.

Jestem teraz na etapie załatwiania busa. O efektach będę informował na bieżąco Wink

Pozdrawiam
Powrt do gry
Szybka
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Doczy: 07 Kwi 2009
Posty: 5


PostWysany: 19-04-2009, 18:50    Temat postu: Re: Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

żałuję, że nie byłam na zebraniu wczoraj, ale siła wyższa zadziałała.
nie wiem ile osób jedzie, ale biorę ze sobą namiot na trzy osoby i mogę kogoś przyjąć na nocleg albo dwa;))
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 19-04-2009, 18:54    Temat postu: Re: Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To fajnie na pewno się przyda.
Na razie uzbierało się nas 11 osób. Wink
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 29-04-2009, 09:02    Temat postu: Re: Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przedstawiam pewne informacje organizacyjne:

Miejsce zbiórki: Dworzec Główny PKP w Olsztynie, (30.04.) godz 14.00
Przejazd pociągiem relacji Olsztyn - Suwałki
Cena biletu: 20,5 zł (50 % zniżki, na bilecie grupowym)

W Suwałkach jedziemy Busem do miejscowości Gawrych Ruda. Cena Busa 10 zł od osoby.

Dzięki Paulinie i Kwiatkowi mamy też znaczek rajdowy w cenie ok. 2 zł lub mniej. Wink
Miejsca noclegów to Gawrych Ruda, Bryzgiel, Stary Folwark.

Powrót: Suwałki PKS godz 14.30, cena 31 zł.
Bilety wstępu do WPN - 4 zł normalny za dzień

Wigierska Kolejka Wąskotorowa - godziny odjazdu: 10.00 i 13.00 z Płociczna. Cena biletu 20 zł normalny.

W planach zwiedzanie Klsztoru Kamedułów - nie znalazłem informacji o biletach wstępu.

Na polu namiotowym w starym folwarku jest wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Pozdrawiam

P.S. Jestem sam w 3 osobowym namiocie więc jak ktos zapomni to nie będzie problemu Wink
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 04-05-2009, 10:28    Temat postu: Re: Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i po rajdzie
Poniżej link z mapkami naszych tras, wraz z kilometrażem, gdyby ktos chcial sobie wpisać traski do OTP

http://www.miejsce.info/m/pl/30zEo5G

Narazka
Powrt do gry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 26 Sie 2005
Posty: 458
Skd: ...z krainy OZ

PostWysany: 04-05-2009, 13:04    Temat postu: Re: Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Milan napisa:

Dzięki Paulinie i Kwiatkowi mamy też znaczek rajdowy


Pozwole sobie na małe sprostowanie:

Dzieki Michowi C, Paulinie i Kwiatkowi ( w tej kolejności)

Inicjatorka Była Paula

Projekt mój

A po raz kolejny sprawę uratował Michu za co jestem mu bardzo wdzięczny. To on ostatecznie obrobił skan znaczka.

Wę i tobie też podziękowania za szybkie działanie w kwestii znaczka.


Rajd był bardzo udany- dawno tak nie odpocząłem. Zgrana Ekipa i bardzo dobra organizacja biorąca poprawkę na nasze majowe podejscie do tematu.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrt do gry
Rumcajs
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Doczy: 11 Mar 2007
Posty: 6
Skd: Groszkowo

PostWysany: 04-05-2009, 17:48    Temat postu: Re: Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma to jak dobra przerwa na chodzenie ;)
Garść zdjęć z wyjazdu tutaj.
_________________
BKT "Byks"
Powrt do gry
walentyna
Ranga: super użytkownik
Ranga: super użytkownik


Doczy: 24 Lip 2005
Posty: 226
Skd: olsztyn

PostWysany: 05-05-2009, 08:49    Temat postu: Re: Weekend Majowy Wigierski Park Narodowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I czemu juz sie skonczyło???? jedyna wadą rajdu było to ,ze był taki krótki:) cała reszta miała w sobie cos takiego super, jakas taka magie:) Bardzo dziekuje całej ekipie i oczywiscie Naszemu niezastąpionemy Kierownikowi:)

Ostatniego dnia to nawet przerwy na bieganie byłySmile
_________________
Kiedy jakieś drzwi do szczęścia się zamykają,
otwierają się inne. Ale my zostajemy przed zamkniętymi i wpatrujemy się w nie tak mocno,
Że nie zauważamy otwartego obok okna!
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Klub Turystyki Górskiej GRAŃ -> Rajdy i imprezy Klubu GRAŃ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group