Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

25 września - 03/04 października Karpaty Ukraińskie
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Klub Turystyki Górskiej GRAŃ -> Rajdy i imprezy Klubu GRAŃ
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 50


PostWys³any: 17-08-2009, 12:51    Temat postu: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może ktoś ma ochotę się dołączyć?
Plan jest taki:
wyjazd w piątek 25.09 wieczorem autobusem do Lwowa, gdzie jesteśmy rano w sobotę i do 20.32 mamy czas na zwiedzanie miasta. Po czym jedziemy do Tiaczewa , gdzie przyjeżdżamy rano i łapiemy cokolwiek do Ust Czornej. W zależności od tego kiedy nam się to cokolwiek uda złapać robimy zakupy i przemieszczamy się na Połoninę Krasną.
Nazwa Krasna ozacza piękną i tu siedzimy łażąc sobie radośnie i fotografując wszystko co się da do wschodu słońca we wtorek, po którym schodzimy na dół, robimy zakupy i ruszamy na Świdowiec. O ile pogoda nam będzie sprzyjała i nie wykurzy nas wcześniej do jakiegoś pokoju to myślę, że w środę warto by było spać w Oazie pod Bliźnicą i doprowadzić się do jako takiego porządku. Wyjść na wschód słońca na Bliźnicę i potem kierować się już w stronę Jasinni skąd po 1wszej w nocy mamy pociąg do Lwowa. Tu mamy znowu czas na zwiedzanie, bo autobus do Olsztyna mamy wieczorem. Jesteśmy w sobotę rano w Olsztynie.
To tak w skrócie.
Spanie w namiotach.
Kto chętny???
Tu fotki z Krasnej jesieniÄ…:
http://www.bieszczady.net.pl/coppermine_dir/thumbnails.php?album=201
A tu fotki Åšwidowca latem co prawda, ale jednak;-)











Ostatnio zmieniony przez orsini dnia 24-08-2009, 12:56, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 17-08-2009, 14:23    Temat postu: Re: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mam pytań. Wyjazd i plan świetny, ale na urlopu mogę już nie dostać, po drugie mogę mieć w któryś z weekendów zjazd na studiach, które zacznę w październiku, więc odpadam niestety Sad
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 17-08-2009, 22:44    Temat postu: Re: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ueh, fajnie Smile

Październik to dobry czas - pogoda powinna być stabilna, no i chyba jest to pora roku najbardziej fotogeniczna Smile

Róbcie dużo zdjęć - i koniecznie musicie zrobić fotorelację! Very Happy
Powrót do góry
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 50


PostWys³any: 18-08-2009, 06:18    Temat postu: Re: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że dobry czas;-))
dlatego ZAPRASZAM :D
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 18-08-2009, 07:56    Temat postu: Re: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja odpadam z tego względu, że akurat studia zaczynam Sad Nie przeskoczę niestety Evil or Very Mad

Masz już jakiś chętnych, czy na razie skład jednoosobowy?
Powrót do góry
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 50


PostWys³any: 18-08-2009, 08:43    Temat postu: Re: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Renia, Wojtek, ja, a reszta ekipy na razie hipotetyczna.
Oj studia nie zając, a później tam już często jest zima. Tydzień wcześniej skolei może jeszcze nie być kolorków , choć cięzko to stwierdzić już teraz-one tak szybko się pojawiają, a liście po pierwszym mrozie spadają niestety.
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 18-08-2009, 09:28    Temat postu: Re: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwszy tydzień studiów nic się nie dzieje kompletnie, ale z drugiej strony
tak dziwnie przegapić :) Tak BTW, Ewa by się pisała, ale bardziej jej pasuje
tydzień wcześniej - ten termin już jest "murowany"?
_________________
:: krótko o mnie :: Trójmiejskie Forum Górskie
Powrót do góry
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 50


PostWys³any: 18-08-2009, 09:30    Temat postu: Re: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, bo kolorki
wcześniej trochę za wcześnie jednak...
Ewa niech nie marudzi i jedzie :lol:
przekonaj jÄ… swoim urokiem osobistym hihi
buki jesienią sa najpiękniejszymi drzewami świata :D
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 18-08-2009, 13:02    Temat postu: Re: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

orsini napisa³:
Oj studia nie zając, a później tam już często jest zima.


Ehh, gdyby nie to, że uczelnię zmieniam, to bym rozważył, a tak to głupio się nie pojawić na pierwszych zajęciach Evil or Very Mad

A zimą góry są przecież też piękne Very Happy

Po prawdzie mam już trochę dość gór. Od końca czerwca siedzę między skalnymi scianami i jakoś się wydstać nie mogę Rolling Eyes Wink
Powrót do góry
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 50


PostWys³any: 18-08-2009, 13:08    Temat postu: Re: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do zimy dojdziemy-spokojnie :lol:
rozumiem,że na zimowym wyjeździe możemy na Ciebie liczyć
Powrót do góry
Premnathan
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 12 Kwi 2007
Posty: 72
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 19-08-2009, 09:40    Temat postu: Re: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W kwestii formalnej: Krasna to po rosyjsku czerwona, piękna to krasiwaja. Nie wiem, jak jest po ukraińsku, ale nie sądzę, żeby się znacząco różniło. I nie sugerujcie się nazwami, Połonina Równa wcale nie jest Równa Very Happy
Powodzenia na wyprawie.
Powrót do góry
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 50


PostWys³any: 19-08-2009, 10:14    Temat postu: Re: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A po ukraińsku Krasna to PIĘKNA :D
więc pudło przykro mi bardzo :lol:
A i Ukraińcy raczej nie lubią jak się do nich pa ruski gawari, zresztą takiej potrzeby nie ma-doskonale idzie się dogadać po polsku

PS- czasem też można wójka gugla zapytać i mamy np:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krasny_Kut
pozdrawiam serdecznie :lol: :lol: :lol:
Powrót do góry
orsini
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2007
Posty: 50


PostWys³any: 23-08-2009, 08:44    Temat postu: Re: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ACHTUNG ACHTUNG
UWAGA UWAGA
:lol:
Propozycja padła coby zmienić termin jednak.
Na tydzień wcześniej, a więc 25 września wieczorem (piątek) , a powrót sobota/niedziela 03-04.10.
A więc drogie studenty NIE stracicie tego tygodnia w szkółce :lol:
Trasa mniej więcej pozostaje bez zmian, mam pewien pomysł, ale to zobaczymy na miejscu i będzie zależne od pogody i naszych chęci, tak czy siak Połonina Krasna i Świdowiec.
Ot wsio.
No może nie do końca wsio-chętni potrzebują mieć namiot, ponieważ w naszych już nie ma miejsca. Ponadto przydały by się kuchenki (jemy w górach, knajpka może jakaś we Lwowie będzie), bo liczymy 2-3 osoby do jednej, a więc też już nasze nazwijmy to zapełnione;-)
Co do ubrań to chyba pisać nie muszę.
PieniÄ…dze?
100zł bilet do Lwowa z Olsztyna kosztuje, na miejscu na dojazdy ok.50zł (cennik z zeszłego roku, więc może sie zmienić), plus powrót. Jak byśmy się zdecydowali spać pod Bliźnicą w turbazie to ok 35-40zł zdaje się od osoby. No i jedzonko (picie jak ktoś lubi, ale pivko akurat bardzo tanie jest, w Ust Czornej w knajpie np. 3hrywny czyli ok. 1,3zł za kufel)
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-08-2009, 19:21    Temat postu: Re: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I tak w moim przypadku to nic nie zmieni. Będę tydzień po urlopie i ciężko będzie mi dostać kolejne 5 dni wolnego. W dodatku będę spłukany z kasy. Wyprawa morska + ewentualna kilkudniowa wizyta w Tatrach Wysokich Słowacji na początku września (o ile będzie 4 września dostępny samochód Very Happy) całkowicie mnie blokują na inne ciekawe wyjazdy.
Powrót do góry
wrygiel
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 10 Gru 2007
Posty: 86
Sk±d: Olsztyn/GoÅ‚dap

PostWys³any: 24-08-2009, 12:27    Temat postu: Re: 25 wrzeÅ›nia - 03/04 października Karpaty UkraiÅ„skie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Krycha, edytuj temat i treść pierwszego posta jeszcze, bo tam wciąż
październik.
_________________
:: krótko o mnie :: Trójmiejskie Forum Górskie
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Klub Turystyki Górskiej GRAŃ -> Rajdy i imprezy Klubu GRAŃ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group