Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 15-11-2010, 12:13    Temat postu: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Koleżanki i Kolegów.

Pragnę poinformować Państwa, że kandyduję do Rady Miasta Olsztyna z listy nr 13 w okręgu 3 (Kościuszki, Kormoran, Nagórki, Os. Mazurskie).

Z Olsztynem związany jestem od urodzenia, z turystyką niemal tak samo długo. Po kilkunastu latach ten związek przybrał postać uprawnień zawodowych – przewodnika i pilota wycieczek, które uzyskałem mając 19 lat. Od 11 lat jestem nauczycielem akademickim przedmiotów turystycznych w OSW.

Sporo udało mi się zrobić dla miasta i regionu w dziedzinie turystyki.

Z mojej inicjatywy powstało oznakowanie turystyczne rzeki Łyny. Pod moim kierunkiem wykształciło się kilkudziesięciu przewodników turystycznych. Wielokrotnie służyłem wiedzą promując moje miasto. Mówiłem o Olsztynie w dziesiątkach audycji radiowych i telewizyjnych. Jestem autorem map i przewodników turystycznych, współtwórcą portali krajoznawczych www.szlaki.mazury.pl, i www.gazeta.mazury.pl . Zainicjowałem powszechnie znany cykl imprez pod hasłem „Przewodnik czeka”, jestem autorem pilotażowego w tym roku, ale perspektywicznego programu krajoznawczego dla szkół „ Moje miasto jest ciekawe”.
Współtworzyłem też i uczestniczyłem w realizacji programu Olsztyn? Aktywnie!

Od 14 niemal lat jestem prezesem Oddziału warmińsko-Mazurskiego PTTK (oczywiście społecznie)Moje doświadczenie w pracy społecznej i profesjonalną wiedzę chciałbym wykorzystać w pracy dla dobra mojego miasta. Szczególnie będę się koncentrował na sprawach rozwoju turystyki i rekreacji w mieście. Oczkiem w głowie będzie rzeka Łyna i obszary rekreacyjne przy niej. Postaram się, by rzeka była łatwo dostępna dla miłośników kajakowania, oraz by wzdłuż niej, w kierunku południowym, powstał trakt rowerowo – pieszy z centrum.

Interesuje mnie rozwój publicznego transportu miejskiego i ułatwień w przestrzeni miejskiej dla ruchu pieszego i rowerowego.

Stawiam sobie również dwa cele bardzo szczegółowe.

Zrobię co będę mógł, by okolice dworca PKP / PKS stały się wizytówka miasta, będę się starał, by w samym centrum przy 11 listopada przestały straszyć „tymczasowe” pawilony z lat 50.

Olsztyn kocham, Olsztyn to moje miasto.

Jeżeli mają Koleżanki i Koledzy zaufanie do mnie – proszę o głos na liście nr 13 pozycja 6.



Z wyrazami szacunku
Marian Jurak

Prezes Oddziału warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie

www.marianjurak.pl
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrt do gry
Zły Aktywny PTTKowiec



Doczy: 16 Lis 2010
Posty: 4


PostWysany: 16-11-2010, 13:35    Temat postu: WTF? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drogi Marianie..
chciałem oddać swój głos na Ciebie, ale to co zobaczyłem zwaliło mnie z krzesła:O

Do Rady Miasta kandydujesz Ty, a nie nasz Oddział PTTK!!
Używanie naszej (WSZYSTKICH CZŁONKÓW!) strony internetowej i oficjalnego maila oddziału do prowadzenia kampanii wyborczej jest OBURZAJĄCE!!

Piszę o tym na forum, bo chcę zobaczyć jak teraz się zachowasz (może banik?) i co na ten temat mają do powiedzenia inni.
Piszę anonimowo, bo nie chcę tysięcy telefonów. Chętnie jednak odpiszę tutaj.

Rozmawiałem na ten temat z kilkoma przyjaciółmi: ich odbiór tego wydarzenia jest podobny do mojego...

Straciłeś mój głos oraz głos wielu innych członków oddziału...


_____________
biżuteria złota
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 16-11-2010, 18:51    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nikt na tym forum nie zwykł dawać nikomu bana, tym bardziej Marian bo nie jet on administratorem Wink

Zresztą Marian sam by tego nie zrobił bez dłuższej dyskusji z innymi członkami oddziału. A zrobione zostało to po to aby w tych wyborach nikt nie mówił że niewiedział, że Marian kandyduje do rady tak jak to miało miejsce w poprzednich wyborach.

A kandyduje po to aby w radzie miasta była choć jedna osoba, która ma coś do powiedzenia na temat turystyki w mieście i regionie, bo jak na razie to gdy na sesji rady miasta zaczyna się dyskusja na temat turystyki, to radni wstają i wychodzą bo ich ten temat specjalnie nie zajmuje. Exclamation

I jako osoba mająca do czynienia bardzo często z radnymi różnej maści czy to w sejmiku województwa czy rady miasta mogę powiedzieć, że żadna z osób obecnie sprawujących władzę w mieście nie ma najmniejszych kompetencji do zajmowania się zagadnieniami z zakresu turystyki (oprócz pustego gadania jak turystyka jest dla wszystkich ważna). Co mnie osobiście niestety martwi, bo w takim przypadku nawet najlepsze strategie nic nie pomogą.
Powrt do gry
Zły Aktywny PTTKowiec



Doczy: 16 Lis 2010
Posty: 4


PostWysany: 16-11-2010, 19:56    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"dłuższej dyskusji z innymi członkami"????? A ZARZĄD??? może on miałby coś do powiedzenia, bo to chyba jego decyzja... A wiem, że na posiedzeniu Zarządu nie było o tym słowa!! W każdym razie przykro mi jest, że tak się stałoSad
Co do informowania społeczeństwa, jestem jak najbardziej za, ale nie w ten sposób. Wykorzystywanie wizerunku PTTK jest niedopuszczalne i przekracza granicę dobrego smaku!

To nie jest firma jednej osoby!
Nie każdy członek oddziału musi się pod tym podpisywać i polityka powinna omijać oficjalną stronę Oddziału!
Powrt do gry
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 16-11-2010, 20:40    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pan Marian Jurak jako prezes przez długie lata działa społecznie, wybitnie zna się na turystyce i ma duże zasługi w tej dziedzinie.... m.in.:
- współtworzenie projektu "Olsztyn Aktywnie"
- utworzenie szlaku kajakowego na Łynie
- organizowanie wycieczek "Przewodnik czeka"
To wszystko dla Olsztyna !!!

To nasza wspólna sprawa aby do Rady Miasta zostali wybrane osoby odpowiednie, czyli mające odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

Bo inaczej jesli Rada miasta będzie składać się z biznesmenów lub osób bardzo młodych (bez doświadczenia) to Olsztyn ciągle będzie słabym miastem bez perspektyw.

Problem ogolnie z Olsztynem i z całą Polską jest taki że przez wiele lat prawie zawsze rządzą nami nieodpowiedni ludzie. Oczywiście są wyjątki.

Marian Jurak wg mnie ma prawo wykorzystywać wizerunek PTTK w swojej kampanii. Tak robi każdy polityk. Każdy się chwali swoimi osiągnięciami i obecnymi stanowiskami. Marian Jurak to jedna z nielicznych osób która poświęciła połowe życia dla PTTK jako społecznik.

Wogóle w Olsztynie mało mamy wybitnych społeczników... odważnie mogę powiedzieć że najbardziej znani społecznicy z mojego otoczenia to Mirosław Arczak oraz Marian Jurak. To osoby które po pierwsze są bezpartyjne a po drugie ich działalność to zyciowa pasja.


A co do internetu... to ja jako administrator strony www.mazury.pttk.pl oraz www.ft.mazury.pl nie dostałem ani jednego zgłoszenia na e-mail.

W naszym PTTK są powieszone plakaty wyborcze... dwóch osób startujących w wyborach do Rady miasta. Pana Mariana Juraka i Pani Joanny Łukaszewskiej. Czy należałoby zdjąć oba plakaty?? Obie osoby są działaczami społecznymi w PTTK i ja nie mam nic przeciwko aby one promowały się w swoim środowisku czyli właśnie w PTTK.

Podejrzewam... (z całym szacunkiem), że osoba "Zły Aktywny PTTKowiec" to albo ktoś spoza PTTK, albo konkurencyjny kandydat, albo ktoś kto nie zna Pana Mariana Juraka.... albo osoba która chce sprowokować.

Inna sprawa, że Pan Marian Jurak nie jest zwykłym członkiem PTTK, lecz prezesem, dzięki któremu nasz Oddział się rozwija (mogę to udowodnić argumentami). A wiec Pan Marian Jurak jako prezes ma prawo wystosować otwarty list do członków Oddziału.

A kto według was byłby lepszym kandydatem do Rady Miasta, który zna się wybitnie na turystyce ??
A przecież turystyka to szansa dla Olsztyna. Turystyka to możliwość wykorzystania naturalnych walorów Olsztyna. A obecnie Rada Miasta zaniedbuje tą szansę dla Olsztyna.

Zapraszam do dyskusji....

pozdr
wegorz
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info


Ostatnio zmieniony przez admin1 dnia 17-11-2010, 12:14, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Marian
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 11 Lut 2007
Posty: 121


PostWysany: 16-11-2010, 21:41    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Strona Oddziału wolna jest od polityki, bo i samorząd powinien być od niej wolny. Między innymi dlatego kandyduję. Jeżeli wejdę do rady, będę reprezentował też interesy PTTK i turystyki. Dlatego proszę o poparcie członków organizacji, w której od wielu lat społecznie pracuję. Przedstawiłem wyłącznie informację i swój społeczny dorobek po to, by członkowie oddziału, którzy zechcą na mnie oddać głos wiedzieli że kandyduję.
Z maili, które dostałem ( a nie ukrywam swoich namiarów) wnioskuje, że są osoby, które z zadowoleniem dowiedziały się, o moim kandydowaniu właśnie ze stron PTTK.
No a poza tym mam odwagę publicznie dyskutować pod swoim nazwiskiem i nie boję się, że dostane tysiące telefonów czy maili.
Marian Jurak
_________________
Maniek
Powrt do gry
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 16-11-2010, 23:10    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A na stronie www Hufca Warmińskiego...
http://www.warminski.zhp.pl/

jest promowany także społecznik - kandydat do samorządu województwa...
hm Bogusław Kowalewski

A wiec to naturalne że organizacje promują swoich kandydatów !!!
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrt do gry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 15 Lut 2005
Posty: 382
Skd: Olsztyn

PostWysany: 17-11-2010, 11:38    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

słuchajcie, zauważyłem, że przecież Asia Łukaszewska również kandyduje do RM. Może także Ją wypromujemy na stronach i mailach oddziałowych?
_________________
naukowe koło fotograficzne i galeria fotografii
www.uwm.edu.pl/myszki
Powrt do gry
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 17-11-2010, 12:12    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeciwwskazań chyba nie ma...(taka jest moja opinia) ale tutaj sama kandydatka musi zadbać o to. Narazie Asia zadbała o powieszenie swoich plakatów w budynku PTTK.

A dziwie się że na stronie www.laurencja.olsztyn.pl Asia nie jest promowana... hmm...

A czy Asia ma swoją stronę www ?
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrt do gry
oburzona



Doczy: 17 Lis 2010
Posty: 1


PostWysany: 17-11-2010, 16:19    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O... OBURZAJACE!!! Calkowicie zgadzam sie ze zlym aktywnym PTTKowcem! Na tym forum w ogole nie powinien pojawic sie tego typu wpis-reklama! To nie jest miejsce na takie sprawy. To troche tak, jakby swoja kampanie polityczna prowadzic w kosciele!! Czy Waszym zdaniem to jest fair? Panie Marianie, przez takie glupie i nieprzemyslane zachowania traci Pan szacunek ludzi (chociaz teraz zastanawiam sie czy zalezy Panu na szacunku czy bardziej na oddanych na Pana glosach)
Powrt do gry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 15 Lut 2005
Posty: 382
Skd: Olsztyn

PostWysany: 17-11-2010, 17:29    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Użytkownicy: "Zły Aktywny..." oraz "oburzona". Proszę o NATYCHMIASTOWE wyjaśnienie dlaczego piszecie z jednego adresu IP (213.184.21.229, należący do akademickiej sieci OLMAN)
_________________
naukowe koło fotograficzne i galeria fotografii
www.uwm.edu.pl/myszki


Ostatnio zmieniony przez Michu C dnia 17-11-2010, 19:46, w caoci zmieniany 2 razy
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 17-11-2010, 19:29    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I po co takie emocje, przecież każdy wie, ze internet już dawno przestał być anonimowy Wink

Co do wyborów, to jest rzeczą naturalną, że każde stowarzyszenie ma w interesie wspieranie swoich kandydatów i nie jest to dla nikogo żadną nowością ani nie jest żadnym skandalem.
Bo w tych wyborach, w przeciwieństwie do parlamentarnych, ci co zostaną wybrani będą decydować o naszym codziennym życiu w sensie nad wyraz dosłownym. Bo to od nich będzie zależało co, komu, gdzie, kiedy, i za co?
I jest chyba lepiej, gdy są to osoby które udowodniły że potrafią działać dla innych, często nie dostając nic w zamian.

No oczywiście zawsze można się obrazić na społeczników i zagłosować na pewniaków z klucza partyjnego, tyle że będą oni wspierać wolę prezesa a nie lokalną społeczność.

A co do kampanii w kościele(kiedyś często chodziłem do kościoła, teraz niestety nieco mniej), to z przykrością stwierdzam, ze nie jednokrotnie spotkałem się z tym jak ksiądz na kazaniu "apelował do sumienia chrześcijanina" aby "dokonać słusznego wyboru" z jednoznacznym podtekstowym wskazaniem. I to rzeczywiście jest dla mnie smutne.
Powrt do gry
Marian
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 11 Lut 2007
Posty: 121


PostWysany: 17-11-2010, 20:38    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę , aby była sprzeczność między szacunkiem i oddanymi głosami w wyborach. Porównanie z kościołem uważam za chybione. Jeżeli wejdę w skład rady miasta to będę przecież reprezentował także interesy osób należących do naszego Towarzystwa, a tak jak napisałem, moim celem w radzie jest praca nad tworzeniem warunków do czynnego wypoczynku w naszym mieście.
_________________
Maniek
Powrt do gry
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 17-11-2010, 22:26    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Milan napisa:

A co do kampanii w kościele(kiedyś często chodziłem do kościoła, teraz niestety nieco mniej), to z przykrością stwierdzam, ze nie jednokrotnie spotkałem się z tym jak ksiądz na kazaniu "apelował do sumienia chrześcijanina" aby "dokonać słusznego wyboru" z jednoznacznym podtekstowym wskazaniem. I to rzeczywiście jest dla mnie smutne.


Ja pamietam jak Cz.Małkowski został aresztowany pod zarzutem gwałtu oraz niegospodarności. Wtedy w najbliższą niedziele w Katedrze odbyłą się msza w jego intencji.

http://www.tvn24.pl/0,1540861,wiadomosc.html
Cytat:
W intencji Czesława Małkowskiego odprawiono mszę w olsztyńskiej katedrze pod wezwaniem św. Jakuba. Prezydent miasta jest podejrzany o przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.


lub
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4989775.html

Cytat:
W niedzielę w kościele katedralnym w Olsztynie odprawiono nabożeństwo w intencji podejrzanego o gwałt i molestowanie urzędniczek prezydenta Małkowskiego.


Filmik o tym
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88722,4985262,Gwalt__Kosciol_i_prezydent___.html

Wiadomo że Kościół miał duże korzyści finansowo/majątkowe za czasów Cz.Małkowskiego. A co do gwałtu to nie wiadomo jak było. Ale FAKTEM jest że Pan Małkowski uprawiał sex w Ratuszu... mam koleżanki pracujące w Ratuszu które to potwierdzają.

Ogólnie wstyd że Cz.Małkowski startuje w wyborach mimo że w referendum mieszkańcy Olsztyna go odwołali.
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info


Ostatnio zmieniony przez admin1 dnia 17-11-2010, 22:39, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
admin1
Site Admin


Doczy: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skd: Olsztyn

PostWysany: 17-11-2010, 22:31    Temat postu: Re: Prezes PTTK Marian Jurak - kandydat do Rady Miasta Olsztyna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Milan napisa:
I po co takie emocje, przecież każdy wie, ze internet już dawno przestał być anonimowy Wink


Urzywając narzędzi administracyjnych......

Kod:
IP dla tego postu
 95.48.58.154 [ 1 Post ]   [ Szukaj IP  ]
Użytkownicy piszący z tego IP
 Zły Aktywny PTTKowiec [ 1 Post ]  Szukaj 
Inne IP, z których pisał ten użytkownik
 213.184.21.229 [ 1 Post ]

IP dla tego postu
 213.184.21.229 [ 1 Post ]  [ Szukaj IP ]
Użytkownicy piszący z tego IP
 oburzona [ 1 Post ]  Szukaj 
 Zły Aktywny PTTKowiec [ 1 Post ]  Szukaj 
Inne IP, z których pisał ten użytkownik
 95.48.58.154 [ 1 Post ]


A wiec osoba "Zły Aktywny PTTKowiec" oraz "oburzona" - to ta sama osoba i korzysta z 2 adresów IP: 213.184.21.229 z pracy oraz 95.48.58.154 z domu (iwg154.internetdsl.tpnet.pl).
_________________
Szlaki Turystyczne Warmii i Mazur - www.szlaki.mazury.pl - Noclegi www.urlopowicz.info
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group