Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

turystyka a samochód

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka piesza
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-05-2005, 23:00    Temat postu: Re: turystyka a samochód Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oj jakbym miał samochód to bym zrobił z niego użytek:) Autko daje super możliwości, jeśli chodzi o samo dotarcie na miejsce... Ale po tym dojeździe nie wyobrażam sobie innej sytuacji niż wyjęcie plecaka z bagażnika i wyruszenie na szlak... Bo taka czysto samochodowa wycieczka to jest jednak takie ruchanie z założonymi gaciami.
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 29-05-2005, 14:12    Temat postu: Re: turystyka a samochód Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[quote="Michu C"]oj jakbym miał samochód to bym zrobił z niego użytek:) Autko daje super możliwości, jeśli chodzi o samo dotarcie na miejsce... Ale po tym dojeździe nie wyobrażam sobie innej sytuacji niż wyjęcie plecaka z bagażnika i wyruszenie na szlak... Bo taka czysto samochodowa wycieczka to jest jednak takie ruchanie z założonymi gaciami.[/quote]

Prawda, ale robi się problem, jeśli ekipa liczy więcej, jak 5 osób. Trzeba wtedy innaczej kombinować np. załatwić 2 samochód. A po drugie bałbyś zostawić samochód na dłużej, bo istnieje ryzyko kradzieży.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 29-05-2005, 16:18    Temat postu: Re: turystyka a samochód Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odnośnie samochodu, to chciałem dodać, że koszty paliwa byłyby większe niż cena biletu kolejowego i to normarego. Crying or Very sad
Poza tym jeszcze opłacenie parkingu strzeżonego (bo nie sądze aby ktos zostawił swój samochód "na dziko")
Po trzecie po samochód trzeba wrócić, więc każdy wyjazd musiałby się zaczynać i kończyć w tym samym miejscu Confused .

A niedajboże jak sie jeszcze spier#%$*i podrodze Confused
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 29-05-2005, 16:31    Temat postu: Re: turystyka a samochód Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Milan napisa³:
Odnośnie samochodu, to chciałem dodać, że koszty paliwa byłyby większe niż cena biletu kolejowego i to normarego. Crying or Very sad


Chyba nie... wiem że bartek na sylwestra chciał jechać samochodem w Bieszczady do Suchych Rzek... także koszty są rownie jak bilet pkp ulgowy jak jedzie min 4 osoby... chyba... nie jestem expertem od samochodów. Ale wiem że planowalismy wyjad w Dolomity to koszty były o wiele mniejsze niz pociągiem (chyba 200 zł paliwo i winietki)... no ale mozna zaparkowac auto w Alpach (np we Włoszech, lub Szwajcarii lub gdzies na Skandynawie) i nikt nie ukradnie (o ile to ine jest eksluzywny samochodzik). Ale np jechać na Kaukaza lub do Rumuni samochodem i parkować to średni pomysł. Poza tym najcześciej kradzieże zdarzają sie w wiekszych miastach (tak mi sie wydaje). Także samochód to idealny sposób aby pojechac na skałki sie powspinać. Ok 3 godzinki i sie jest na skałach. Samochód sie opłaca jak nie jest to maluch... lecz jakiś kombi lub z boxem na dachu tak aby 4-5 osob weszlo + bagaże. Fajnie byłoby zorganizować wsród nas jakąś ekipe na 1-2 samochody i robić wyjazdy (dalsze lub bliższe)... co wy na to?
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 29-05-2005, 16:46    Temat postu: Re: turystyka a samochód Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"także koszty są rownie jak bilet pkp ulgowy jak jedzie min 4 osoby... chyba..."

Gorzej jak jada tylko 3 osoby... Wink To juz się nie zwraca. Też nie wszystkie samochody są na 5 osób.
Wypady samochodowe nie zawsze są opłacalne, wiem bo często testowałem Wink

Na koleji płaci sie tyle za sam fakt przekroczenia ganicy. Jak jeździ się po terenie danego kraju to koszta są normalne. Trzeba tylko przekroczyc granice na piechotke Wink
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 30-05-2005, 22:38    Temat postu: Re: turystyka a samochód Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale np Sulek obliczał koszt na 1 osobe ok 12 zł autem na Stanczyki.... und zuruck... napewno taniej niz PKP
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 31-05-2005, 10:31    Temat postu: Re: turystyka a samochód Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno, jeśli jedzie ekipa liczy tyle, ile pomieści auto, bo jeśli jest więcej osób, niż liczba, która może wsiąść do auta, to już nie jest wesoło.
Powrót do góry
marek
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 16


PostWys³any: 31-05-2005, 12:22    Temat postu: Re: turystyka a samochód Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Samochud fajna żecz, ale na przy jakiś większych wyprawch stanowi obciązenie jeśli nie łańcuch na szyje. Trzeba go gdzieś zostawić i po niego wrucić (sam niestety jeszcze nie wraca).

Najlepiej jest jak sie ma szofera :]
Odwozi cie taki na start trasy i zabiera na końcu Razz
Ale taki cuda żadko sie zdażają.
_________________
Są takie chwile, kiedy fakt nie bycia człowiekiem napełnia mnie dumą.
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 31-05-2005, 12:41    Temat postu: Re: turystyka a samochód Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale wielka zalata to niezależność od PKP i PKS... wsiadasz i jedziesz... tylko że trzeba tak ukłądac trasy aby wracac do auta... poza tym za granicą np we wsłoszech, szwajcari lub skandynawi gdzie kradzieże aut są b.żadkie mozna zostawić auto na kilka dni... i robić dłuższe trasy. Moj kuzyn aby wejsc na Mt.Blank to samochodem podjechał, tak samo w dolomity... itd... poza tym duza zaleta taka że podróżując autem mozna duzo po drodze zwiedzać - np zwiedzać miasta... inne góry... itd. Np jadąc w Dolomity mozna przy okazji zwidzić cos tam w Czechach...
Powrót do góry
Sylwia
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 21 Lut 2005
Posty: 40
Sk±d: Malbork

PostWys³any: 01-06-2005, 12:38    Temat postu: Re: turystyka a samochód Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Samochód...eeetttaaammm...wielki szkodnik dla środowiska. Preferuje transport zbiorowy Exclamation Jak tak wszyscy zaczną jeździc samochodami, by zacząć zwiedzać i poznawać świat...to przyroda ucierpi...spaliny zniszczą ją po prostu Crying or Very sad ....i co nam pozostanie do zwiedzania....nic... pogorzelisko... Very Happy Ale to tak na marginesie - mój taki odzew zawodowy Very Happy Ja osobiście jestem za PKP lub PKS... zawiezie dużą liczbę uczestinków, a dalej można sobie podreptać, gdzie się chce Laughing I nie trzeba się martwić... aż tak bardzo, jak z samochodem Very Happy Laughing Laughing
Owszem są miejsca, że pociąg czy autobus jeżdżą raz na dzień albo w ogóle nie dojeżdżają, ale zawsze da się coś wykombinować...bo dla chcącego nic trudnego Very Happy Very Happy Very Happy Tak, więc niech nasze autka spokojnie stoją w garażu, a my podrużyjmy ekologicznie gdzie nas nogi poniosą Laughing

Pozdrawiam,
Sylwia Very Happy
Powrót do góry
Go¶æ







PostWys³any: 02-06-2005, 14:08    Temat postu: Re: turystyka a samochód Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuję to autobus zaliczany jest do aut, tylko troszeczkę większych...więc jego spalinowe smrody też niszczą środowisko. I gdzie tu mówić o ekologii? Rower to najbardziej ekologiczny środek transportu! Razz
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 02-06-2005, 17:28    Temat postu: Re: turystyka a samochód Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisa³:
Z tego co się orientuję to autobus zaliczany jest do aut, tylko troszeczkę większych...więc jego spalinowe smrody też niszczą środowisko. I gdzie tu mówić o ekologii? Rower to najbardziej ekologiczny środek transportu! Razz


W sumie masz racje, ale jeśli chcesz przemieszyć pół Polski w kilka godzin, to rowerem jest to niewykonalne (chyba, źe wpakujesz rower do pociągu). Jeśli rozmawiamy o ekologicznych środkach transportu, to trzeba dodać łodzie, kajaki i jachty.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Sylwia
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 21 Lut 2005
Posty: 40
Sk±d: Malbork

PostWys³any: 03-06-2005, 08:35    Temat postu: Re: turystyka a samochód Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak...ale autobus...zmieści więcej osób niż jeden samochód...i jest mniejsza emisja spalin.... Laughing niż przez np. 10 samochodów. I to jest właśnie bardziej ekologiczne Wink
Wink
_________________
"Co mi tam rozszalała woda, co mi tam ostre zęby skał!!! Ważna jest tylko ta pogoda, którą w sercu będę miał(a)!!!"
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Turystyka piesza Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group