Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Takie tam przodownickie sprawy.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> OddziaÅ‚ WarmiÅ„sko-Mazurski PTTK
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-08-2005, 19:56    Temat postu: Takie tam przodownickie sprawy. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakis czas temu przeczytałem na forum pttk o sposobie wpisywania tras do książeczek GOT, które nie sa ujęte w regulaminie GOT.
W naszym oddziale przyjmuje sie zasade, że obok krótkiego opisu trasy w kolumnie pt "Nr grupy górskiej wg reg. GOT" pisze się "§ 6".
Tymczasem wielu przodowników uznaje to za błąd. Podkreśla się sposób uzupełniania podany w przykładzie umieszczonym w książeczce GOT.
Przyjmuje on zasadę,że pod krótkim opisem trasy podaje się przebyta odległość w km oraz podejście w metrach np. Stróża - Kotoń 4km 500m , BZ04, 9 pkt.
Faktem jest, ze kiedy oddałem kiedys moją książeczkę GOT do weryfikacji za Tatry, trasa wpisana pod "§ 6" została mi skreślona.

Może zatem przejąć sposób uzupełniania, który jest powszechnie stosowany??[/list][/list][/code]
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-08-2005, 20:11    Temat postu: Re: Takie tam przodownickie sprawy. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zanczek paragrafu sie wpisywało kiedys jak obowiązywał stary regulamin a dokłądnie było to §43 przy czym tez sie wpisywało długośc odcinka i sume podjeść. Wtedy wpisanie §34 w rubrykę "nr wycieczki wg reg.GOT" było konieczne bo każdy szczyt czy przełęcz posiadałą swój numer. Np wszystkie wejscia czy zejscia na Śnieżke miały numer 6041. Jak jakiejś trasy nie było w spisie wycieczek to włansnie stosowano zapis §34.

Teraz jest łatwiej i o ile wiem nie wpisuje sie żadnych § tylko np BZ06 bo wg nowego regulaminu to juz nie rubryka "numer wycieczki...." lecz "numer grupy górskiej", no ale tak samo trzeba koniecznie wpisać długosc i sume podejśc tak jak nakazuje nowy regulamin.
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 10-12-2005, 13:40    Temat postu: Re: Takie tam przodownickie sprawy. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na wspomnianej w innym poście konferencji, Pawełek dowiedział sie też, że nasze władze zamierzają ograniczyc uprawnienia przodownika górskiego jedynie do weryfikacji książeczek GOT.

Pozostawiam to bez komentarza Sad
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel, Optymista światełko w tunelu, Realista światła pociągu...maszynista widzi trzech debili na torach!!!
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 10-12-2005, 14:18    Temat postu: Re: Takie tam przodownickie sprawy. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli mam rozumieć, że uprawnienia prowadzenie wycieczek w górach spada na przewodników górskich?
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> OddziaÅ‚ WarmiÅ„sko-Mazurski PTTK Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group