Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

A może by tak pokazać światu nasze zdjęcia?
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Fotografia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 08-09-2005, 21:56    Temat postu: A może by tak pokazać Å›wiatu nasze zdjÄ™cia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wpadłem na pewien pomysł: znacie może jakiś system galerii internetowych, gdzie można założyć konta dla użytkowników i żeby mogli oni ładować tam swoje zdjęcia? Chodzi mi o rozwiązanie podobne do tego co stosowane jest w photoblogach. Czyli np. idę sobię na wycieczkę, robię fajne zdjęcie, wracam do domku, loguje się na swoje konto, wgrywam na serwer zdjęcia i reszta może je oglądać.

Jeżeli nie ma czegoś takiego to może byśmy coś takiego opracowali Question

Co sądzicie o tym pomyśle Question
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 09-09-2005, 08:23    Temat postu: Re: A może by tak pokazać Å›wiatu nasze zdjÄ™cia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie pomysł jest przemyślany, ale przecież my i tak publikujemy zdjęcia z naszych rajdów, więc nie wiem, czy jest sens robienia oddzielnego konta. Przecież można porozmawiać z adminami strony, to umieszczą ci fotki na stronie gazety. Chyba, że zdjęcia są mocno kontrowersyjne, to już inna bajka, wtedy jakieś inne konto mogłoby się przydać.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 09-09-2005, 22:31    Temat postu: Re: A może by tak pokazać Å›wiatu nasze zdjÄ™cia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Głowa wiem że zdjęcia z rajdów i imprez są publikowane na stronie, ale miałem na myśli coś innego. Ludzie interesujący się fotografią robią zdjęcia nie tylko podczas rajdów, ale np. fotografują zwierzęta, robią zdjęcia przy okazji różnych ciekawych wydarzeń (niekoniecznie związanych z turystyką) itd. i mogą mieć chęć pokazania ich innym. Z kolei inni mogą chcieć skomentować te zdjęcia, dać jakąś dobrą radę jeżeli stwierdzą że ich zdaniem są jakieś niedociągnięcia. Wydaje mi się że jest to dobra forma na pokazanie efektów swojej pasji i wymiany doświadczeń Smile
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 11-09-2005, 13:36    Temat postu: Re: A może by tak pokazać Å›wiatu nasze zdjÄ™cia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Więc taki masz zamysł Kula. Pomysł jest fajny, tylko trzeba byłoby założyć konto, na którym można było zbudować blog/stronę internetową. Jeśli zawartość strony ma być obszerne, to trzeba będzie kombinować, poszukując darmowego/bardzo tanią tego typu usługę.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 11-09-2005, 16:32    Temat postu: Re: A może by tak pokazać Å›wiatu nasze zdjÄ™cia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z takich galerii internetowych korzystał MichuC...
wiec poczekajmy na jego opiniÄ™ Smile

No w razie czego mozna zrobic samemu cos takiego w PHP i MySQL... ale trzeba by pomyslec nad serwerem (serwer PTTK jest cienki bo MySQL ma tylko 5 mb, a w e-konta ma ograniczenia transeru 2 GB/mies). Skrypty PHP mam gotowe bo robiłem obsługe galerii do Gazety T.
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 01-10-2005, 08:57    Temat postu: Re: A może by tak pokazać Å›wiatu nasze zdjÄ™cia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

polecam: www.photosig.com (po angielsku), polecam też: www.fotosabat.org, www.fotografia-przyrodnicza.art.pl... są też inne galerie: www.plfoto.com - jest tam bardzo dużo gównianych zdjęć, które przykrywają te dobre, www.fototok.art.pl - zdarzają się dobre zdjęcia, czasami trudno tam się dostać.
_________________
naukowe koło fotograficzne i galeria fotografii
www.uwm.edu.pl/myszki
Powrót do góry
Pepech
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 28 Mar 2006
Posty: 57
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-02-2007, 09:59    Temat postu: Re: A może by tak pokazać Å›wiatu nasze zdjÄ™cia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Galerie mozna robic latwo i przyjemnie przy uzyciu googlowskiego programu Picasa, sa dostepne pod adresem picasaweb.google.com
Blyskawicznie dziala, za darmo. Mozna robic sobie listy znajomych, latwo jest poruszac sie miedzy galeriami. Dalbym ci nawet moj adres, ale troche mi wstyd za to, co tam mam Very Happy

Jesli polaczylibysmy to jakos z istniejacymi stronami, efekt bylby swietny Smile
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 28-02-2007, 16:10    Temat postu: Re: A może by tak pokazać Å›wiatu nasze zdjÄ™cia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pepech napisa³:
Dalbym ci nawet moj adres, ale troche mi wstyd za to, co tam mam Very Happy


Już dałeś podająć link do zdjęć, jak dobrze pamiętam z Ruminii Wink I muszę przyznać, że te galerie w Picasa wychodzą całkiem dobrze.
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-02-2007, 21:21    Temat postu: Re: A może by tak pokazać Å›wiatu nasze zdjÄ™cia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co myślicie chłopaki o tamim systemie prezentowania zdjęć jaki wykorzystano np tu:

http://wgorach.nigdy.pl/

Może sami byśmy kiedyś taki u siebie postawili? Każdy mógłby sobie wtedy założyć konto jak na forum i publikować swoje foty.
Powrót do góry
Pepech
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 28 Mar 2006
Posty: 57
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-02-2007, 22:25    Temat postu: Re: A może by tak pokazać Å›wiatu nasze zdjÄ™cia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawdę mówiąc, Michu nie bardzo mi się to podoba. Wada jest jeszcze jedna - musisz mieć własny serwer. Te na google działają naprawdę szybko. Niech stracę, może nikt tego nie przeczyta ;D http://www.picasaweb.google.com/pepecq
Plus za doskonałą obsługę przez www, jeśli zainstaluje się program Picasa (momentami wkurzający) to doskonale zmienia rozmiary zdjęć i wgrywa w parę minut.

Wpadłem na fajną stronę dzisiaj, zerknijcie. Chyba "gwóździe programu" są dopiero w przygotowaniu...
http://www.pciosek.pl/galeria/galeria.html
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 01-03-2007, 21:19    Temat postu: Re: A może by tak pokazać Å›wiatu nasze zdjÄ™cia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Serwer mam, być może będę w stanie go udostępnić. Ten coppermine co pokazałem linka nie jest taki ładny jak albumy google, ale za to jest bardzo plastyczny - można w nim tworzyć kategorie i albumy do woli, każdy ma swoje konto i rangę jak tu na forum. Obsługa jest prosta - przez www. Także chyba się skusimy Smile

dodane 5.03.07:

no to jest galeria:

http://albumturystyczny.fotosphera.pl/

Zapraszam do rejestracji i publikowania swoich zdjęć Smile Od razu chciałbym dodać, że to mój debiut w byciu głównym administratorem, także liczę na wyrozumiałość.

Zdjęcia umieszczamy w wielkości max 800px na dłuższym boku, 200kb. Jeżeli ktoś *absolutnie musi* przekroczyć te założenia - jest taka możliwość, można zrobić to nawet samodzielnie, prosiłbym jednak tego nie nadużywać.
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 30-01-2008, 00:44    Temat postu: Re: A może by tak pokazać Å›wiatu nasze zdjÄ™cia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak na razie album turystyczny upadł, więc przerzuciłem się teraz na prywatny, założony podobnie jak Pepecha. Na razie mam tam mało, z drugiej strony wstydzę się pokazać zdjęcia, jednak to zrobię. Pewne jest również, że zdjęcia z tej galerii nie znajdą się na stronach GT, oraz stron klubowych, czy stowarzyszeń, gdzie działam. Są to głównie zdjęcia z moich prywatnych działań.

http://picasaweb.google.com/glowa.sailor

Zapraszam
Powrót do góry
P3dr0s
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 02 Pa¼ 2007
Posty: 108
Sk±d: Olsztyn City

PostWys³any: 30-01-2008, 09:44    Temat postu: Re: A może by tak pokazać Å›wiatu nasze zdjÄ™cia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To może i ja nieśmiało podrzucę linka do swojej "galerii". Dawno tam nic nowego nie wrzucałem (może dlatego, że ostatnio nic nie cykam?). Jednak za jakiś czas może ruszę z aparatem i będzie coś do dodania?

-->> Moja GALERIA <<-- Wink
_________________
Czasem tak, czasem nie...

>> Mój blog o tych co parkować nie "umią" <<
Powrót do góry
Grzegorz G



Do³±czy³: 14 Mar 2008
Posty: 3


PostWys³any: 14-03-2008, 21:19    Temat postu: Fotogaleria Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Nie wiem czy mogę Wam podrzucić moją stronę gdzie znajduje się fotogaleria o tematyce OLSZTYN i OKOLICE oraz druga fotogaleria gdzie są przedstawione MIEJSCOWOŚCI i RÓŻNE MIEJSCA.
Jak na razie prowadzę te fotogalerie sam, ale natrafiłem na to forum i pomyślałem sobie, że inne osoby też mogły by dodawać tam swoje zdjęcia.
oto adresy stron:
http://miejscowosc.glt.pl/
http://olsztyn.fotogaleria.glt.pl/
Powrót do góry
augustowskienocerzadza
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Do³±czy³: 12 Wrz 2011
Posty: 17


PostWys³any: 21-09-2011, 10:56    Temat postu: Re: A może by tak pokazać Å›wiatu nasze zdjÄ™cia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

P3dr0s napisa³:
To może i ja nieśmiało podrzucę linka do swojej "galerii". Dawno tam nic nowego nie wrzucałem (może dlatego, że ostatnio nic nie cykam?). Jednak za jakiś czas może ruszę z aparatem i będzie coś do dodania?

-->> Moja GALERIA <<-- ;)


wow, bardzo fajne zdjęcia! ktoś może mi polecić, od czego powinienem zacząć naukę fotografii? jakieś książki czy raczej coś praktycznego?
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Fotografia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group