Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Czołówka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Co, gdzie i za ile?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 18-09-2005, 21:28    Temat postu: Czołówka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na jednym z naszych wypadów kilka osób prosiło mnie abym znalazł namiary na jakieś czołówki. Zgodnie z obietnicą podaję link pod którym możecie zamówić sobie czołówkę LED x 8 w cenie 35 zł http://www.4zywioly.pl/index.php?do=products&navi=06,01&id=87 . Jest to taka czołówka jaką widzieliście wielokrotnie na mojej głowie. Niby nie jest to Petzl, ale daje niezłe światło, cechuje ją długa żywotność baterii itd.

Zapewne na Alegro można znaleźć coś tańszego, ale nie wiem jak jest z jakością tych latarek. Z tej proponowanej powyżej jestem zadowolony. No i cena w porównaniu do tych markowych jest naprawdę atrakcyjna Wink
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 19-09-2005, 14:00    Temat postu: Re: Czołówka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

np http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64124549
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 26-03-2006, 23:05    Temat postu: Re: Czołówka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja posiadam kultowego ZOOMa firmy PETZL. Prosty i niezawodny, bardzo wszechstronny. Miałem z nim pocżatkowo problemy bo światło zanikało ale znalazłem na to sposób- ale to tylko tak mój egzemplarz się "foszył" troche. Juz mu przeszło.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 26-03-2006, 23:11    Temat postu: Re: Czołówka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uważam że dla turysty potrzebne jest światło krótkie ( prace obozowe) ale zdarzały mi się marsze po ciemku, samemu w górach i wtedy 60 m halogenu w ZOOMie Petzla to ZBAWIENIE.

Mając przy sobie tylko jedna latarke można sie przeliczyć idąc np. samemu w nocy w trudnym terenie. Czołówka padnie i ZONK dlatego uważam że mniejsza czołówka lub mała latarka diodowa to dobry pomysł jeśli kogoś stać na takie podwójne szczęście Very Happy
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
EmCztery
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 15 Sie 2005
Posty: 119
Sk±d: z Domu

PostWys³any: 02-04-2006, 23:59    Temat postu: Re: Czołówka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kula napisa³:
Zgodnie z obietnicą podaję link pod którym możecie zamówić sobie czołówkę LED x 8 w cenie 35 zł http://www.4zywioly.pl/index.php?do=products&navi=06,01&id=87 . Jest to taka czołówka jaką widzieliście wielokrotnie na mojej głowie.


Kula spadles mi z nieba z tym info. szukam od jakiegos czasu jakiejs czolowki niedrogiej ale nie nigdy nie mialem pewnosci czy akurat jakas wybrana na allegro bedzie odpowiednia. Ta widzialem w akcji nie raz i bardzo mi sie podobala. Nie wiedzialem tylko gdize mozna ja dostac.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 03-04-2006, 00:05    Temat postu: Re: Czołówka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam tą czołówke Arka- kożystałem z takiej w Karkonoszach- w niskich temp. świetnie sie spisuje- w ogóle jest dość dobra. A te z Allegro- z tym różnie- ja zamówiłem dla Walentyny taka za 25- no i nic specjalnego- warto dać 35 zł za taką jak Arka- bo tyle gdzieś kosztowala jak widziałem.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
EmCztery
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 15 Sie 2005
Posty: 119
Sk±d: z Domu

PostWys³any: 03-04-2006, 00:12    Temat postu: Re: Czołówka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze tylko akumulatorki kupic i jedziemy na harpagan... a i jeszcze stupidtuty ale to nie ten topic
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 03-04-2006, 00:15    Temat postu: Re: Czołówka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stuptuty, czołówka itd- czasmi sie nie da tanio i dobrze.
Ja uważam że na tanie rzeczy mnie nie stać- wole kupić lepsze i mieć na dłużej.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 03-04-2006, 15:18    Temat postu: Re: Czołówka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwiatek czasami można sobie pozwolić na tanie rzeczy, tylko zależy do czego będą nam potrzebne. Jeżeli chodzi np. o moją czołówkę to w codziennych turystycznych zmganiach sprawia się świetnie - ma dosyć mocne światło, mały pobór energii dzięki zastosowaniu diód (co wpływa na żywotność baterii). Ale jeżeli np. ktoś chciałby wziąć w niej udział w imprezie typu advanced racing itp. to czołówka ta by się sprawiła kiepsko. Bo np. przez umieszczenie baterii w latarce nie nadaje się ona do biegania bo jest za ciężka i skacze na głowie. Dużo lepszym rozwiązaniem (i niestety dużo droższym Wink ) będzie malutki Petzl z akumulatorkiem na tyle głowy.
Dlatego wszystko zależy od tego jak eksploatujemy nasz sprzęt.
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 03-04-2006, 21:02    Temat postu: Re: Czołówka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Toba, tylko mi chodzi o to, że ludzie chca tanie i dobre a to nie zawsze idzie w parze.
Ja też kupiłem kilka niezbyt drogich rzeczy na Allegro bo niby "okazja" ale nie jestem zbyt zadowolony.
Uważam, że renomowani producenci nie robią ZAZWYCZAJ szajsu- drożej ale zakup "bezpieczniejszy" i wiarygodniejsza gwarancja.

Ja tez nie kupuje wszystkiego z górnej półki- biore "Wisporta" a nie "Berghausa".
Ludzie to nazywaja dobry stosunek jakości do ceny Wink
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 08-05-2006, 22:45    Temat postu: Re: Czołówka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kula napisa³:
Kwiatek czasami można sobie pozwolić na tanie rzeczy, tylko zależy do czego będą nam potrzebne. Jeżeli chodzi np. o moją czołówkę to w codziennych turystycznych zmganiach sprawia się świetnie - ma dosyć mocne światło, mały pobór energii dzięki zastosowaniu diód (co wpływa na żywotność baterii). Ale jeżeli np. ktoś chciałby wziąć w niej udział w imprezie typu advanced racing itp. to czołówka ta by się sprawiła kiepsko. Bo np. przez umieszczenie baterii w latarce nie nadaje się ona do biegania bo jest za ciężka i skacze na głowie.


Zgadzam się z opinią, że nie warto zabierać zwykłych, tanich czołówek na rajdy typu advanced racing, bo to może się źle skończyć. Sam się przekonałem się na własnej skórze, kiedy czołówka odmówiła mi posłuszeństwa w środku nocy podczas Harpaganu. Praktycznie widziałem tyle, co nietoperz i o mały włos nogi nie połamałem podczas rajdu. Byłem wściekły na siebie, że nie wziąłem lepszej czołówki.

Kula napisa³:
Dużo lepszym rozwiązaniem (i niestety dużo droższym Wink ) będzie malutki Petzl z akumulatorkiem na tyle głowy.
Dlatego wszystko zależy od tego jak eksploatujemy nasz sprzęt.


Na następnej edycji Harpagana zdecyduje się na czołówkę Petzla. Ważne, żeby akumulator można było przykryć kapturem, lub pałatką, żeby można było to zabezpieczyć przed zamoknięciem. Dlatego radze, żeby uczestnicy na takich imprezach nie brali tanich czołówek na długie, ektremalne nocne wypady.
Byłbym wdzieczny, żeby ktoś mógł poradzić, jakie można również zakupić czołówki na rajdy typu advanced racing.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 08-05-2006, 22:54    Temat postu: Re: Czołówka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

GÅ‚owa napisa³:

Byłbym wdzieczny, żeby ktoś mógł poradzić, jakie można również zakupić czołówki na rajdy typu advanced racing.



Może chociaż trochę pomoże Ci to: http://napieraj.pl/xoops/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=931&forum=9&viewmode=flat&order=ASC&start=0 . Jest to forum ze strony napieraj.pl, poświęconej właśnie rajdom advanced racing. Zresztą znajdziesz również na niej informacje dot. treningów, wyposażenia itp.
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 27-01-2007, 17:13    Temat postu: Re: Czołówka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja mam petzl'a Myolite 3 i sobie chwalę. Harpa przeżyła brz zarzutu (chodzi na bateriach z harpa do teraz - 3 miesiące, co prawda eksploatowana niezyt intensywnie, ale jednak). Dwa rodzaje światła: ksenon, zasięg 76m, i 3 diody - zasięg 13-15m (wg producenta).
Jeszcze do biegania przyda się tylko górny pasek.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Co, gdzie i za ile? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group