Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

sekcja wspinaczkowa w GRAN
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Klub Turystyki Górskiej GRAŃ
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 26-09-2005, 16:15    Temat postu: sekcja wspinaczkowa w GRAN Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Taki pomysł reaktywacji sekcji wspinaczkowej w Klubie GRAŃ...

W 2000 r ja z Bartkiem wspinaliśmy sie w Hejszowinie (Góry Stołowe) i w skałkach lądeckich i własnie z tego powodu pozniej pomysł aby byłą sekcja wspinaczkowa w GRAN. No ale wspinalismy sie jeden sezon... pozniej Bartek zajął się innymi sprawami i paralotniarstwem. Od tamtej pory przez 5 lat sie nie wspinałem.

Jakis czas temu miałem pomysł stworzenie około 4 osobowej (lub wiecej) grupy w klubie do wspinaczki. Pytałem sie Milana o checi do wspinaczki... ale wiekszy entuzjazm wykazał Marek i Magda (Huntas) z naszego Klubu, którzy chcieli nawet na kurs skałkowy sie zapisać w KW.

Niedawno nazwiązałem kontakt z Michałem (na Forum jako Edtheduck) oraz z Magdą (na Forum jako ayrish)... no i oni się wspinają i są jednoczesnie zainteresowani naszym Klubeb GRAŃ. Juz ich namawiałem do uczestniczenia w rajdach pieszych i górskich anszego Klubu... ale także do wpsolnej wspianczki - utworzenia grupki...

Jakbysmy utowrzyli taką grupę wspinaczkową to byłoby nas juz 5 osob:
-ja
-Magda (Huntas)
-Marek
-Michał (Edtheduck)
-Magda (ayrish)

Zapraszam te osoby tu i teraz do dyskusji na Forum... no i inne osoby (o których nie wiem) zainteresowane wspinaczką. Tak na początek to bysmy chodzili na ściankę wspinaczkową, zjezdzali z mostów, chodzili na rajdy piesze i górskie (aby rozwijać kondycje)... jedzić w Tatry... itd.

Moim takim prywatnym celem jest pojscie na kurs taternika (za 2-3 lata) i jezdzenie w wysokie góry (Alpy, Kaukaz itd...)... ten cel tylko mogłbym osiągnąć z innymi osobami o podobych zamiarach poprzez wspolne wspinanie sie i jezdzenie na rajdy.

Co Wy na to??

//wegorz


Ostatnio zmieniony przez admin1 dnia 18-10-2005, 18:44, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
ayrish
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 22 Wrz 2005
Posty: 9
Sk±d: Strzelno

PostWys³any: 26-09-2005, 16:27    Temat postu: arsh Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem baaaaaardzo za;)
_________________
komu let's,temu go!
Powrót do góry
Edtheduck
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 26 Wrz 2005
Posty: 13


PostWys³any: 26-09-2005, 16:40    Temat postu: Re: sekcja wspinaczkowa w GRAN Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czuje sie wywołany do tablicy Smile
Pomysł stworzenia takiej grupy bardzo mi się podoba.
Dokładnie jak mówisz, potrenować wspinanie na ściance, mostach, podczas sezonu róźne skałki. Aby później za kilka lat, zrobić kurs taternicki.
Ja kurs zrobiłem w tym roku i mogę powiedzieć, że złapałem bakcyla Smile

Uważam, że taka mała grupka 4-6 osób będzie idelna przy organizowaniu jakichś wypraw.
Powrót do góry
ayrish
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 22 Wrz 2005
Posty: 9
Sk±d: Strzelno

PostWys³any: 26-09-2005, 16:42    Temat postu: arsh Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a tak w ogole,to magda jestem;D ta cala wspinaczka sie zainteresowalam w kwietniu...mieszkam niedaleko inowroclawia,tam jest piekna sciana(1mala-7metrow i 2 duze-13) i pewnego pieknego dnia kolega adam mnie tam zabral...i tak juz zostalam-zafascynowana,zakochana we wspinaczce. teraz jezdze tam tak 2,3 razy w tygodniu,w zaleznosci od ilosci wolnego czasu...sciana jest otwarta przez caly tydzien(pn-pt=od 13 do 19,sob-niedz=od 16 do 20),do dzisiaj potrafie spedzic tam 6 godzin;Dnie wspomne nawet o fantastycznych ludziach na scianie,hehe...mamy w inie klub,tzw alpinextrem,ktory zrzesza wszystkich fanow sportow extremelnych.jak na razie jest juz sekcja wspinania,jazdy wyczynowej na rowerze,break-dane'u i capoiery. organizujemy rozne wypady:w sierpniu,dzieki dofinansowaniu z ue pojechalismy wspinac sie do podlesic na jurze,bylismy tez w toruniu,w bydgoszczy,na skokach w koronowie(filmik na stronie alpina,na download-to bylo przezycie!26metrow!)wszystkich chetnych zapraszam tam serdecznie,a jesli chcecie sie dowiedziec wiecej,zobaczyc sciane,poczytac forum,wpisac sie do ksiegi gosci,zobaczyc zdjecia ,to czekam na stronie: www.alpiextrem.xt.pl . oprocz tego jest jeeszcze stronka operatora sciany-darka,gdzie warto przejrzec galerie;) www.dl.xt.pl LUDZIE!ZORGANIZUJMY COS W OLSZTYNIE!;dPOZDRAWIAM1
Powrót do góry
ayrish
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 22 Wrz 2005
Posty: 9
Sk±d: Strzelno

PostWys³any: 26-09-2005, 16:49    Temat postu: arsh Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak...michal ma racje-nie napisalam,ze teraz mieszkam i studiuje w olsztynie;D na 1 roku weterynarii;)a mieszkanko mam na likusach,wiec ,jak juz sobie obliczylam...,mam niedaleko calkiem na baltycka;)
Cool
_________________
komu let's,temu go!
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 26-09-2005, 21:57    Temat postu: Re: sekcja wspinaczkowa w GRAN Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fotki z Jury...
http://www.wegorz23.e-konta.com/gazeta/index.php?page=galerie/galerie.php&id_galerii=92622344885124
(od Edtheduck)

a z moich fotek ze wspinaczki ( z roku 2000):
http://www.wegorz23.e-konta.com/we/MGLA12.JPG
http://www.wegorz23.e-konta.com/we/SKALY11.JPG
http://www.wegorz23.e-konta.com/we/SKALY16.JPG
http://www.wegorz23.e-konta.com/we/ja_climb1.jpg
http://www.wegorz23.e-konta.com/we/gierloz2000a.jpg
http://www.wegorz23.e-konta.com/we/wspin1.jpg
(na ostatnim to nie ja)
Powrót do góry
Magda(Huntas)
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 16 Sie 2005
Posty: 14
Sk±d: aus Barczewo, in der Nahe von Olsztyn;)

PostWys³any: 27-09-2005, 06:15    Temat postu: Re: sekcja wspinaczkowa w GRAN Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja oczywiście jestem zainteresowana, choć tak jak Marek nie mam doświadczenia. No i rączki i nóżki wypadałoby wzmocnić, bo słabiutkie troszku;)
Powrót do góry
Edtheduck
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 26 Wrz 2005
Posty: 13


PostWys³any: 27-09-2005, 17:13    Temat postu: Re: sekcja wspinaczkowa w GRAN Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie że do takiej ścianki nawet w stodole, mogli by się przyczepić. Confused Chyba, że by się nie dowiedzieli Twisted Evil


Dokładnie taki zestaw 50m planuje kupić, z myślą do użytku w skałkach przy wchodzeniu z dolną asekuracją.
Ja ze sprzętu mam:
- uprząż
- buty wspinaczkowe
- kubek
- 4 HMS
- 1 karabinek zakręcany (stalowy)
- 2 karabinki D-kształtne
- 3 taśmy zszywane
- 7m linki pomocniczej (repsznur)

Książki
- Asekuracja i autoratownictwo
- Wspinaczka skalna
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-09-2005, 18:23    Temat postu: Re: sekcja wspinaczkowa w GRAN Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze poczekamy... poszukamy... moze ktoś sie zgosi do naszej nowo powstałej grupy wspinaczkowej (tzw.sekcji wspinaczkowej). No a pozniej czyli w październiku proponuję zrobić spotkanie w Klubie GRAŃ aby sie zapoznać, pogadać, wyjaśnić rozne sprawy (pewnie bedzie duzo pytań) oraz aby ustalić jakis wstępny plan wspolnego działania...

Co wy na to??
Powrót do góry
Edtheduck
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 26 Wrz 2005
Posty: 13


PostWys³any: 28-09-2005, 19:02    Temat postu: Re: sekcja wspinaczkowa w GRAN Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem jak najbardziej za. Trzeba się lepiej poznać Smile
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-09-2005, 19:48    Temat postu: Re: sekcja wspinaczkowa w GRAN Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli sie uda nam stworzyć grupę wspinaczy... to proponuję takie formy spedzania czasu:
- wpiananie na ściance wspinaczkowej
- zjezdzanie z mostów (gdzieniegdzie moze i wspinaczka)
- zjezdzanie i wspinaczka na bunkrach
- wyjazdy na 2-3 dni (lub wiecej) na skałki (Jura lub Sokoliki)
- chodzenie na rajdy piesze i górskie (aby rozwijać ogolną kondycje)
- wyjazdy w Tatry (aby poznać dokładnie Tatry)
- wymiana wiedzy między sobą
- pożyczanie sobie literatury wspinaczkowej i górskiej

Ogolnie chodzi aby nie wspinać sie samemu... tylko w jakiejś grupie... Wyobrażam sobie to tak że np w 4-5 osob pojedziemy sobie na skałki lub bunkry i po całym dniu wspinaczki bedziemy odpoczywać przy ognisku (gitarce i piwku) no i ogolnie takie wyjazdy byłyby wypełnione roznymi przygodami i dobrym humorem (tak jak kazdy nasz rajd Klubowy). Taką mam wizję...

Co do celu tego wszystkiego to każdy ma inny cel... niektórzy będą dążyć do kursu taternickiego (wiec juz teraz trzeba duzo w Tatry jezdzic), inni chyba chcą spróbować czy im sie spodoba... a jeszcze inni poprostu miło i extremalnie spędzic czas. Moj cel to kurs taternicki i ogolnie zdobycie umiejetności i wiedzy, tak aby sie wspinać w Tatrach... ale także w innych wysokich górach. Np jest pomysł wyjazdu w Dolomity (Alpy Włoskie). Jesli wyjazd wypali to głownie bedizemy chodzić łatwymi i średniki drogami (o trudnoci nie wiekszej niż Orla Perć w Tatrach). Ale w Dolomitach są tzw Via Ferraty - ale tu juz jest potrzebny specjalny sprzet wspinaczkowy (specjalna lonża, kask) oraz umiejętności wspinaczkowe.

Co do ostatniego punktu to nasz Klub od 2 lat prenumeruje gazetę górską NPM. Jak nasza grupa bedzie sprawnie działać to można złożyc wniosek o prenumeratę jakiegoś wspiczkowego magazynu (albo złożyć sie i zamowić prywatnie prenumeratę - koszt na 6 osob byłby po ok 10 zł rocznie). Poza tym w naszym Oddziale PTTK istnieje Pracowanie Krajowznawcza ( http://mazury.pttk.pl/pracownia/ ) gdzie członkowie Klubu (i członkowie PTTK) mogą pożyczać mapy i książki. Zasoby są duże bo aż 1000 map i ponad 5000 książek (m.in. przewonik wspinaczkowy po Sokolikach i skałkach podkrakowskich i cała seria "Wierchów" i przewodników wspinaczkowych po Tatrach).

Co wy na to?

Może za bardzo wybiegam w przyszłość ale chyba przeba sobie postawić jakiś cel i określić formy działalności. Szczególy przedyskutujemy jak sie spotkamy.
Powrót do góry
Edtheduck
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 26 Wrz 2005
Posty: 13


PostWys³any: 28-09-2005, 21:52    Temat postu: Re: sekcja wspinaczkowa w GRAN Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uważam, że bardzo dobrze ująłeś cele naszej grupy.
Zgadzam siÄ™ ze wszystkimi punktami.

Magazynów o wspinaczce niestety nie ma za wiele, osobiście czytałem trochę "Magazyn Górski". Piszą całkiem ciekawie, ale jak dla mnie dość mało.
Napewno przydadzą się nam jakieś topo skałek w które pojedziemy.

Najważniejsze to czerpać ze wspinania przyjemność Smile
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 28-09-2005, 23:50    Temat postu: Re: sekcja wspinaczkowa w GRAN Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

admin1 napisa³:
Jeszcze poczekamy... poszukamy... moze ktoś sie zgosi do naszej nowo powstałej grupy wspinaczkowej (tzw.sekcji wspinaczkowej).


Ja oczywiści zgłaszam się. Jak będziecie robili jakieś spotkanie to dajcie znać. Fajny pomysł z tą wspinaczką Wink Kiedyś miałem okazję troszkę się w to pobawić, później jednak niestety zabrakło ludzi z którymi mógłbym rozwijać nową pasję. Cieszę się, że coś się ruszyło Very Happy
Powrót do góry
ayrish
Ranga: nowicjusz
Ranga: nowicjusz


Do³±czy³: 22 Wrz 2005
Posty: 9
Sk±d: Strzelno

PostWys³any: 29-09-2005, 15:28    Temat postu: arsh Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a wiesz,ze fajnie kombinujesz,ADMINIE:)? wracajac do pytania o sprzet,to ja,niestety nie dysponuje zadnym...moze kiedys,w przyszlosci zainwestuje w cos...zobaczymy. trzeba ustalic tez date jakiegos zebrania tej naszej sekcji...od razu uprzedzam,ze 7,8 9 pazdz mnie nie bedzie,ale jesli inne terminy nie beda pasowac,to mi najwyzej pozniej opowiecie o czym bylo spotkanie;]
_________________
komu let's,temu go!
Powrót do góry
Magda(Huntas)
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 16 Sie 2005
Posty: 14
Sk±d: aus Barczewo, in der Nahe von Olsztyn;)

PostWys³any: 06-10-2005, 08:25    Temat postu: Re: sekcja wspinaczkowa w GRAN Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najodpowiedniejsze dni, aby chodzić na ściankę to moim zdaniem sobota lub niedziela(jeśli wogóle ścianka jest w niedzielę dostępna Rolling Eyes)
Proponuję, abyśmy na następnym spotkaniu "Grani", a odbędzie sie ono najprawdopodobniej w sobotę, 15tego października omówili sprawy dotyczce wspinaczki i ustalili cokolwiek Cool
Nie wiem do której ścianka jest czynna, ale może po zebraniu poszlibyśmy od razu pobawić się w Spiderman'a Wink

Entheduck orientujesz się jak to jest z odpłatnoscią za korzystanie ze ścianki??

A co do sprzętu to nie posiadam Sad Ale myslę, że z czasem uda mi się go skompletować Laughing
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Klub Turystyki Górskiej GRAŃ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nastêpny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group