Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Góry na nizinie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Turystyka piesza
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Lechu
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 13 Pa 2005
Posty: 44


PostWysany: 13-10-2005, 18:36    Temat postu: Góry na nizinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poznań to miasto położone na wzgórzach i zboczach przełomowej doliny Warty. Tu, na Górze Przemysława, znajdują się pozostałości po Zamku Królewskim (w Poznaniu równolegle z Gnieznem i Ostrowem Lednickim funkcjonował najstarszy polski ośrodek stołeczny). Jest tu też Wzgórze Świętego Wojciecha, Wzgórze Winiarskie itd.

Nasz poznański Klub Sudecki i inne kluby górskie organizują rajdy w poszukiwaniu gór na nizinie. Można w naszych okolicach naprawdę znaleźć całkiem sobie spore górki, skąd roztaczają się rozległe widoki jak np. Moraska Góra, Osowa Góra, Dziewicza Góra itd. Na dwóch wzniesieniach w pobliżu Poznania stoją nawet wieże widokowe: jedna murowana, druga drewniana. Mamy tu w okolicy rzeki o charakterze górskim, rwące potoki i żródełko wypływające ze stromej skarpy, gdzie jest punkt widokowy, na który wiedzie 128 stopni. Poniżej kilka migawek z naszych okolic.



















Prawda, że te miejsca do mają w sobie cechy górzystego krajobrazu?

Pozdrawiam

Lech

http://www.kspoz.prv.pl/ - strona Klubu Sudeckiego z Poznania
Powrt do gry
Sylwia
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 21 Lut 2005
Posty: 40
Skd: Malbork

PostWysany: 23-11-2005, 12:31    Temat postu: Re: Góry na nizinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NIEŹLE I PIĘKNIE Very Happy
_________________
"Co mi tam rozszalała woda, co mi tam ostre zęby skał!!! Ważna jest tylko ta pogoda, którą w sercu będę miał(a)!!!"
Powrt do gry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 22 Sie 2006
Posty: 406
Skd: Olsztyn / Wawa

PostWysany: 30-11-2006, 17:18    Temat postu: Re: Góry na nizinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio na zebraniu klubowym Milan pokazywał całkiem ciekawą rzecz, a mianowicie "góry" na warmii i mazurach.
Proponuję, aby taką mapkę na forum również "powiesić", może jakiś skan?
Powrt do gry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 21 Cze 2005
Posty: 433
Skd: Gdańsk

PostWysany: 30-11-2006, 19:28    Temat postu: Re: Góry na nizinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeżeli lubi ktoś wycieczki po górach północy Polski to zapraszam na Wysoczyznę Elbląską. Głowa, Krzysiek, Walentyna i Karolina poznali już smak tych "szczytów" Wink Niezłe górki są również na czerwonym szlaku w okolicach Jeziora Pierzchaleskiego - oj można się zasapać Wink
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 30-11-2006, 20:03    Temat postu: Re: Góry na nizinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trasę, jaką zafundowałeś mni, Krzyśkowi i Karolinie na Braniewskiej Jesieni była niesamowita. Bardzo polecam. Chętnie przyjechałbym tam jeszcze raz i licze, że Braniewska Wiosna nie pokryje się z Harpaganem, lub z imprezami w maju. Ale i na upartego można i zimą pojechać, choć przyznam, mam mały plan co do rajdu zimowego na luty, ale nie chcę tego zdradzać. Powiem więcej na żywo.
Powrt do gry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 22 Sie 2006
Posty: 406
Skd: Olsztyn / Wawa

PostWysany: 30-11-2006, 20:32    Temat postu: Re: Góry na nizinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi o to, że Milan miał jakiś spis albo mapę z zaznaczonymi obszarami. Dobrze byłoby mieć poprostu wszystko w jednym miejscu Wink i co jakiś czas odhaczać kolejne miejsca Laughing
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 01-12-2006, 16:51    Temat postu: Re: Góry na nizinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mapę mam ale nie jest moja. Muszę spreparować jakąś mapę aby nie było plagiatu. A obszarów w naszym województwie przypominających teren górski jest sporo Wink (także poza wysoczyzną Elbląską Wink )
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 02-12-2006, 22:29    Temat postu: Re: Góry na nizinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest jednak tylko jedna bolączka w tej sprawie. Punkty z tych gór nie można sobie zaliczyć do GOT-u, ale co tam, przynajmniej OTP można sobie uzupełnić. Uważam, że taka mapka jedynie nie powinna pojawić się na forum, ale warto coś takiego powiesić w klubowej kamciapie.
Powrt do gry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 22 Sie 2006
Posty: 406
Skd: Olsztyn / Wawa

PostWysany: 03-12-2006, 09:44    Temat postu: Re: Góry na nizinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Głowa napisa:
Uważam, że taka mapka jedynie nie powinna pojawić się na forum, ale warto coś takiego powiesić w klubowej kamciapie.


Właśnie chodzi o to żeby takie coś było dostępne na forum. W kanciapie to ja bywam może raz na miesiąc i zając życie nawet nie wpadnie mi do głowy pomysł spojrzenia na tą mapę. Natomiast na forum mam plik z mapą, ewentualnie spis, który mam dostępny 24h /7 dni w tyg. Także jak mi jakiś głupi pomysł (jakiegoś rajdu albo podobnego) przyjdzie np. podczas imprezy o godzinie 3 w nocy to mogę go w tym momencie zweryfikować Laughing Wink

Może, jak dziś wieczorem znajdę trochę czasu, to przysiądę i coś spreparuję Rolling Eyes

Pozdrawiam!
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 21-02-2007, 21:44    Temat postu: Re: Góry na nizinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro to taki problem zajrzeć na pewną mapę, to w tym poście zapisze górki, które można znaleźć na mapie, o której Milan wspominał. Postaram napisać również lokalizacje od większych miejscowości, lub wsi:
Arrow Złota Góra w pobliżu wsi Muszak
Arrow Góra Zamkowa koło Kamińsk i Górowa Iławeckiego
Arrow Góra Czterech Wiatrów koło Mrągowa
Arrow Krzyżowa Góra w Lidzbarku Warmińskim
Arrow Piękna Góra w okolicach Gołdapi
Arrow Dylewska Góra
Arrow Góra Złotna w okolicach Morąga
Arrow Wysoczyzna Elbląska
Arrow Góra Tatarska i Góra Szeska w okolicy Gołdapi
Arrow Lipowa Góra w okolicach Jakunówka


Ostatnio zmieniony przez Głowa dnia 17-03-2007, 23:25, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Marian
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 11 Lut 2007
Posty: 121


PostWysany: 17-03-2007, 22:50    Temat postu: Re: Góry na nizinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Głowa, jeden drobiazg, góra nazywa sie Szeska od wsi Szeszki a nie szewska od szewca...cała trasa od Cisowego Jaru do Gołdapi warta jest przejścia, rozległe krajobrazy, prawie zupełne pustkowie, niewielu ludzi..Co do dodznaki, to może stworzyc rgionalna odznakę na nasze pagóry? Zebrałoby sie troche wraz z ciekawym otoczeniem krajoznawczym.
_________________
Maniek
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 17-03-2007, 23:26    Temat postu: Re: Góry na nizinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marian napisa:
Głowa, jeden drobiazg, góra nazywa sie Szeska od wsi Szeszki a nie szewska od szewca


Już poprawione Wink
Powrt do gry
Marian
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 11 Lut 2007
Posty: 121


PostWysany: 10-04-2007, 21:22    Temat postu: I co z tych gór na nizinach... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pare lat temu na Zamkowej Górze na Wzniesieniach Górowskich (Stablaku) zrobiono wieżę widokową, istniała fajna ścieżka dydaktyczna, góra wprawdzie niewysoka, ale widoczek całkiem całkiem...i co... był zapał, ktos wydał kasę, zapał minał i wszystko popadło w ruine. Tak po naszemu.
_________________
Maniek
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 22-04-2008, 16:17    Temat postu: Re: Góry na nizinie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z ciekawszych gór na nizinie warto zobaczyć tereny na Pomorzu, konkretnie lasy na południe od Bożegopola Wielkiego, Łęczycy, Strzebielina Morskiego. Podejścia w niektórych miejscach są strome jak w górach. W dodatku ładnie w to wkomponuje się rzeka Łeba. Najwyższy punkt tych wzgórz jest szczyt Jelenia Góra (około 329 m n.p.m.), na której znajduje się wieżyczka do podziwiania pięknych okolic. Uczestnicy 31 i 35 Harpagana mieli okazje biegać i szukać punktów orientacyjnych w tym pasmie.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Turystyka piesza Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group