Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Główna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral"
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Główna -> Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Qk
Gość






PostWysłany: 16-10-2005, 13:57    Temat postu: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ruinie budynku nalezacego niegdys (?) do PTTK, polozonego nad brzegiem jeziora Ukiel, za dawnym campingiem w przeszlosci znajdowala sie siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" nalezacego do Warminsko-Mazurskiego Oddzialu PTTK. Z tego co mi wiadomo, klub ten od dawna juz nie istnieje. W budynku pozostaly jednak przedmioty (meble, sprzet nurkowy, ksiazki, czasopisma, zdjecia, nagrody, etc.) nalezace do Klubu. Jakis czas temu wywazono drzwi prowadzace do wnetrza budynku i sprzety te sa systematycznie niszczone. Szkoda, by ulegly one kompletnej dewastacji.

Wydaje mi sie, ze jezeli sprzety te nie sa potrzebne PTTK, to niektore z nich (np. meble, czasopisma) moglyby zostac przekazane np. jakims organizacjom, pozostale (np. nagrody, zdjecia), moznaby np. przekazac bylym czlonkom klubu, wystawic na aukcji czy sprobowac spozytkowac w inny sposob. Wydaje sie, ze czesc sprzetow mozna jeszcze uratowac przed zniszczeniem, choc czesc ta stale sie kurczy. Ponadto, wiele osob wchodzi do budynku (grozacego przeciez zawaleniem) z czystej ciekawosci. Gdyby usunac wyposazenie, wnetrze byloby zdecydowanie mniej interesujace. Mysle, ze warto byloby, o ile jest to mozliwe, jak najszybciej zorganizowac przeniesienie tych przedmiotow w bezpieczne miejsce.

Sam nie mam z PTTK wlasciwie nic wspolnego, po prostu nie podoba mi sie cala ta sytuacja. Dzisiaj mail w tej sprawie zostal wyslany do Prezesa Oddzialu. Poza tym zaproponowano mi poruszenie tej sprawy na forum, takze to robie Smile

Dodam jeszcze, ze naglasnianie sprawy nie wydaje mi sie dobrym pomyslem - z racji tego, ze moze zachecic wiecej osob do "odwiedzenia" budynku i zostawienia po sobie sladu.
Powrót do góry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Dołączył: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 23-10-2005, 19:09    Temat postu: Re: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno nagłaśnianie sprawy może nie dobrze wpłynąć na kondycje budynku, który jest w opłakanym stanie. Byłem dzisiaj w tych okolicach i pozwoliłem sobie spenetrować budynek. W sumie znajduje się tam wiele ciekawych rzeczy, które dokumentują historie klubu, więc moim zdaniem powinniśmy ratować dorobek Korala. Szkoda, żeby pamiątki po działalności padły łupem złodziei.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Dołączył: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 23-10-2005, 21:01    Temat postu: Re: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Choć jeśli chodzi o własność budynku Korala, to jak mi wiadomo, to PTTK nie jest już jej właścicielem. Aktualnie obiekt znajduje się w prywatnych rękach, który nie do końca dba o budynek, jak również o zawartość.
http://orfi.uwm.edu.pl/~wegorz23/Koral/ - pod tym linkiem można znaleść zdjęcia dotyczące tej sprawy.

Pozdrawiam
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 24-10-2005, 15:10    Temat postu: Re: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze by skontaktowac sie z ludzmi z Koral i razem zebrać resztki pamiątek i dać do archiwum w naszym PTTK?
Powrót do góry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Dołączył: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 24-10-2005, 20:56    Temat postu: Re: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja jestem zwolennikiem ratowania pamiątek, które zostały jeszcze w budynku Korala, jednak może to nie być takie łatwe (prawo własności itp.). Jednak warto spróbować, ponieważ klub napewno zasłużył na szacunek i pamięć ludzi związanych z PTTK i nie tylko.
Powrót do góry
Qk
Gość






PostWysłany: 02-11-2005, 20:49    Temat postu: Re: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pisalem w tej sprawie rowniez do Urzedu Miasta - jeszcze zanim napisalem tutaj. Dzisiaj (02.11.2005) dostalem odpowiedz:

http://orfi.uwm.edu.pl/~kuki/pismo.pdf

Od dluzszego czasu tam nie bylem - czy moze ktos juz posprzatal "meble, czasopisma, książki czy zdjęcia"?
Powrót do góry
EmCztery
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 119
Skąd: z Domu

PostWysłany: 04-11-2005, 16:58    Temat postu: Re: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio jak bylem tam, nie zauwazylem zadnych czasopism i pucharow. Byly za to zdjecia, pare mebli i wielki burdel na podlodze w czesci wewnetrznej, gdzie sie juz nie zapuszczalem.
Tak sie zastanawiam co tak naprawde zrobi jeszcze Urzad Miasta oraz Inspektorat Nadzoru Budowlanego.
Powrót do góry
Qk
Gość






PostWysłany: 13-11-2005, 11:58    Temat postu: Re: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ktos moze cos robi w tej sprawie, czy jednak nie?
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 13-11-2005, 13:24    Temat postu: Re: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba nie zabardzo kto jest chetny... bo ludzie mają swoje obowiazki i problemy... a czasu niewiele.... Ale moze by jakoś sie skontaktowac z byłymi członkami Klubu Koral??
Powrót do góry
Qk
Gość






PostWysłany: 15-11-2005, 08:18    Temat postu: Re: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja sie nie bardzo orientuje, ale jest tu ktos, kto ma takie znajomosci? Albo jak inaczej mozna dotrzec do tych ludzi? W budynku szukalem troche jakichs nazwisk czy telefonow, ale nie znalazlem nic takiego (co nie znaczy, ze nic takiego tam nie ma), ale moze jest jakies bardziej "cywilizowane" wyjscie?
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 15-11-2005, 10:53    Temat postu: Re: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze by w internecie poszukać..... albo w aehciwum naszego PTTK?
Powrót do góry
Qk
Gość






PostWysłany: 15-11-2005, 23:04    Temat postu: Re: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W internecie raczej ciezko cos znalezc w tym temacie.

A archiwum, to ja nie znaju co, jak i gdzie. Ogolnie jestem z PTTK niezwiazany. Jakby ktos wyjasnil, jak i gdzie moge sobie poszukac w owym archiwum, to moze bym sie pofatygowal.
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 15-11-2005, 23:18    Temat postu: Re: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pochwalę się że w Klubie GRAN mamy kolege - eksperta od archiwów...

ja musze odmowic bo mam 1000 innych spraw na glowie, ale jak Ty masz czas to przyjdz do naszego PTTK i pogadaj z pania Jadzią Witkowską na ten temat (bo Jadzia ma klucze do archiwum).
Powrót do góry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Dołączył: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 15-11-2005, 23:35    Temat postu: Re: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja na razie do tej akcji również się nie włączam, ponieważ mam sporo spraw na głowie i ostatnio śpie mało po nocach, więc musze dopilnować swoich spraw, oraz odpocząć.
Powrót do góry
Qk
Gość






PostWysłany: 30-11-2005, 20:21    Temat postu: Re: Siedziba Klubu Pletwonurkow "Koral" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozmawialem z prezesem Klubu, wie o calej sytuacji, zreszta wie juz od jakiegos czasu, podejmuje tez pewne dzialania z ta sytuacja zwiazane.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Główna -> Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla kaĹźdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group