Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

ERnO Harpagan
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Sporty ekstremalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 02-08-2006, 18:07    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kolejna edycja Harpagana nadciąga nieubłagalnie. Dzisiaj na e-maila dostałem informacje na temat 32 edycji Ekstremalnego Rajdu na Orientacje Harpagan. Impreza zostanie przeprowadzona w okolicach Przodkowa w dniach 21-23 października 2006 roku. Harpagan wyzywa wszystkich zatwardziałych, wytrzymałych piechurów i rowerzystów na sprawdzenie swoich umiejętności orientacyjnych, oraz wytrzymałości fizycznej i psychicznej na zaproponowanych trasach:
piesza - 100 km w ciÄ…gu 24 godzin.
rowerowa - 200 km w ciÄ…gu 12 godzin
mieszana - 50 km na piechotÄ™, oraz 150 km rowerem w 18 godzin.
Ja osobiście przyjmuje wyzwanie i mam zamiar stawić się 21 października na starcie, oczywiście na mojej ulubionej formie turystyki lądowej - pieszej. Jestem ciekaw, kto jeszcze podejmie wyzwanie Harpagana.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 02-10-2006, 21:06    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

GÅ‚owa napisa³:
Jestem ciekaw, kto jeszcze podejmie wyzwanie Harpagana.


Phiiiii Cool

Kasa wpłacona, zgłoszenie wysłane Very Happy

Jeszcze parę szpeju do zakupienia, trochę kondycję poprawić i jaaazda Exclamation
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 19-10-2006, 12:48    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W takim razie jedziemy. Ponieważ mogę już nie pojawić się na forum do powrotu z Harpaganu, to życze udanego wekendu. Trzymajcie kciuki za maniaków, którzy pojadą na Harpagan.

Ave.
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-10-2006, 17:18    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I po zawodach. Zawody można uznać za udane. Oficjalnie zaliczono mi 73 km (za 11 punktów kontrolnych), jednak znów popełniałem błędy nawigacyjne (głównie w nocy), co z powodowało, że trase wydłużyłem sobie około 20 km. Na tegorocznej edycji więcej osób dorobiło się tytułu Harpaganów, z tego 2 było na trasie mieszanej, mieliśmy 8 rowerzystów oraz około 38 piechurów. Również zauwarzyłem, że coraz więcej osób płci pięknej zaczęło pojawiać się na Harpaganie. Jednak mam małe zastrzeżenie do organizatorów - niezbyt dobrze prowadzono strone internetową harpaganu na tej edycji, nic nie mówiąc o relacji na żywo. Jest to jak na razie jeden z elementów do poprawy. Ostatecznie podsumowując zaliczam 32 edycje do udanych i czekam na następną impreze i myśle, że tym razem przejde oficjalnie 100 km.

Ostatnio zmieniony przez GÅ‚owa dnia 22-10-2006, 19:25, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 22-10-2006, 18:20    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

GÅ‚owa napisa³:
I po zawodach. Zawody można uznać za udane. Oficjalnie zaliczono mi 73 km (za 11 punktów kontrolnych).

Super!
My skończyliśmy jedną pętlę (oficjalnie 51km), jednak doliczając te kilometry błądzenia i robienia łuków wyjdzie ok. 60-62km. Z Kujonem mieliśmy zamiar atakować PK 9 i 10 (10ty znajdował się na 64km), jednak chwila spędzona w bazie uniemożliwiła nam to (wtedy dopiero poczuliśmy jak jesteśmy zmęczeni).
Może za jakiś czas napiszę obszerniejszą relację.
Podsumowując: mój start uważam za udany, ale i tak najważniejsze jest doświadczenie, które, mam nadzieję, pozwoli mi się lepiej przygotować na H33 Very Happy
PS. Głowa, podeślij mi jakoś zdjęcia. Mój e-mail: gildur@interia.pl
PS2. http://www.mtbo.poznan.pl/2006/h32/32.htm Laughing
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-10-2006, 19:30    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wynik osiągneliście dobry, jak na pierwszy raz, więc nie macie się wczego stydzić. Mam nadzieje, że nastepnym razem lepiej wam pójdzie. Co do mnie, to planuje za 3 razem przejść 100 kilometrów.

Pozwole sobie skomentować twoje P.S.
P.S 1 - fotka wysła fajnie, a ja przeważnie wale kretyńskie miny, jak widze obiektyw Laughing
P.S 2 - fotek jest bardzo niewiele, więc zaraz ci fotki prześle.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 24-10-2006, 23:01    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyniki Harpagana: http://www.harpagan.pl/rajd/dane_textowe/TP_wyniki_wstepne_H32.xls .
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 27-10-2006, 18:40    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

97 miejsce. Nawet nie jest źle, bo wstępnie słyszałem, że miałem być 109. Jednak pomylili się co do mojego imienia. Ale i tak jestem zadowolony z wyników.

Dodane: Na stronie http://www.harpagan.pl/rajd/galeria.php można obejrzeć pierwsze galerie zdjęć z ostatniej edycji.
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-11-2006, 23:02    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oki. W gazecie można obejrzeć galerie zdjęć z ostatniego Harpagana - zapraszam bardzo serdecznie. http://mazury.pttk.pl/gazeta_turystyczna/index.php?page=galerie/galerie.php&id_galerii=1122223705249279
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 18-01-2007, 21:12    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Troche minęło czasu, a do zawodów zostało 3 miesiące. To nie jest dużo czasu, jak na optymalne przygotowania do Harpagana. Dlatego proponuje po sesji zrobienia kilku wypadów nocnych w teren w celu przedćwiczenia tempa przemieszcania się w terenie, jak również podszlifowanie orientacje w terenie. Dokładniejsze informacje na temat treningów można znaleść na stronie http://www.napieraj.pl/xoops/modules/wfsection/ . Tam są zawarte potrzebne informacje na temat nie tylko zaplanowania treningów, ale również zwracają uwagę na inne niezbędne elementy, które charakteryzują imprezy typu AR (Rajdy Przygodowe).
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 19-01-2007, 00:38    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przedewszystkim to kondychy trzebaby złapać (w moim przypadku).
Czas zacząć poranne bieganie Laughing
Sprzęcior już mam praktyczne skompletowany, tylko butów odpowiednich mi brakuje Evil or Very Mad Będę musiał obaczyć jak się zwykłe trampki sprawują. Może dadzą radę Wink

Zaczynam od 30/31ego (pierwszy i ostatni w tej sesji (mam nadziejÄ™) egzamin).

Co do ekipy to: napewno ja (chyba, że w ziemię pier***nie kometa i nie będzie czego zbierać Wink ), kujon, może jeszcze dwie osoby z AMOKu (Oko i Neo) i byćmoże mój kumpel z grupy. Czyli szykuje się całkiem liczna ekipa Twisted Evil
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 19-01-2007, 01:11    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście zacznę również pod koniec stycznia, bo większość spraw z sesją będę miał za sobą. Co do ekipy, to oprócz mnie to pojedzie brygada, z którą łaziłem na nocnej ekspedycji z Morąga do Olsztyna. Nie wiem, jak Em4, ale myśle, że pojedzie, jednak w jego przypadku to wyjdzie wszystko w praniu. Czyli wstępnie można się spodziewać ekipy do 11, 12 osób, ale to nie jest wszystko potwierdzone. Będzie wesoło jednym słowem.
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 19-01-2007, 11:12    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To już taki całkiem całkiem tramwaj Laughing Wink
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 25-01-2007, 18:47    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bartosz napisa³:
Przedewszystkim to kondychy trzebaby złapać (w moim przypadku).
Czas zacząć poranne bieganie Laughing
Sprzęcior już mam praktyczne skompletowany, tylko butów odpowiednich mi brakuje Evil or Very Mad Będę musiał obaczyć jak się zwykłe trampki sprawują. Może dadzą radę Wink


Bieganie jest ważnym elementem przygotowań do rajdów typu AR, ale nie można monotonnie powtarzać jednego elementu. Warto od czasu do czasu wybrać się na długą przejażdzkę rowerem. Zobacze, jaki wpływ na kondycje będzie systematyczne wizyty na basenie. Pływanie angażuje całe ciało do wysiłku, więc powinno również pomóc w przygotowaniach.
Powrót do góry
Bartosz
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 22 Sie 2006
Posty: 406
Sk±d: Olsztyn / Wawa

PostWys³any: 28-02-2007, 18:41    Temat postu: Re: ERnO Harpagan Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Harpagan nie będzie organizowany w Kępicach Shocked

Karol Kalsztein napisa³:
Witam
Mogę potwierdzić, że edycja H33 nie odbędzie sie w Kępicach.
Trwają prace nad nową lokalizacją. W najbliższych dniach pojawi się komunikat startowy bez miejsca bazy (to w najkrótszym możliwym czasie).
Jednocześnie dementuję, że miałbym się Harpaganem już nie zajmować Smile)
Zgadza się jedynie to, że wielu organizatorów wyjechało z Polski przez co skład organizacyjny się zmienia i nowych osób nigdy za dużo.
Pozdrawiam
Karol Kalsztein
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Sporty ekstremalne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastêpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group