Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie??
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 15-11-2005, 22:23    Temat postu: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak z ciekawości chciałbym zapytać was co myślicie o:
http://www.wm.pl/index.php?ct=olsztyn&id=594175
oraz
http://www.wm.pl/Index.php?ct=olsztyn&id=785103 Question Question

Ja jestem za. Poza tym wkońcu to tez atrakcja turystyczna Wink Idea
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 15-11-2005, 23:03    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja popieram..... ElblÄ…g ma a my nie..... Wink
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 15-11-2005, 23:15    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również jestem za, jednak zastanawia mnie, gdzie zostaną wciśnięte tory dla tranwajów, co może mięć wpływ na układ ulic.
Powrót do góry
EmCztery
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 15 Sie 2005
Posty: 119
Sk±d: z Domu

PostWys³any: 15-11-2005, 23:22    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie mozna nic robic na sile. Warto poczekac dluzej az MPK nazbiera wiecej kasy i kupi dobry tabor, ktory nie bedzie zgrzytal na zakretach, bedzie cicho sie poruszal na prostych odcinkach, bedzie estetycznie wykonany. To swietny pomysl na popularyzacje komunikacji publicznej, w godzinach szczytu nic nie bedzie szybsze od tramwaju (oprocz oczywiscie rowerow Razz).
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 16-11-2005, 00:26    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogólnie to super pomysł, szkoda że nie zrobią linii na Nagórki Smile

dodałem po chwili:) poczytajcie, fajne:
http://www.olsztyn.com.pl/_olsztyn/sub/miasto/histor_kom.php
_________________
naukowe koło fotograficzne i galeria fotografii
www.uwm.edu.pl/myszki
Powrót do góry
Go¶æ







PostWys³any: 20-11-2005, 12:51    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóz myśle, że niestety musimy jeszcze poczekać tak z 10 lat na tramwaje w Olsztynie Confused , do momentu kiedy Olsztyn bedzie tak zakorkowany, że mądzrzy ludzie pójda po rozum do głowy i stwierdzą, że nie ma innego wyjśćia Twisted Evil .

Niedawno w na czacie na wm.pl odbyła sie rozmowa z Pawłem Jaszczukiem dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg Mostów i Zieleni w Olsztynie http://www.w-m.pl/index.php?ct=olsztyn&id=775011
w której ten przyznał "W polityce transportowej miasta planuje się także w przyszłości skorzystanie z inych form transportu- w tym tramwaju miejskiego."

Może więc kiedyś się doczekamy Question
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 20-11-2005, 18:53    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z drugiej strony obecne plany rozwoju Olsztyna sięgają roku 2015 i niestety nie ma tam nic o tramwajach Sad Szkoda. Można o tym poczytać w tym artykule do którego link podałem.
_________________
naukowe koło fotograficzne i galeria fotografii
www.uwm.edu.pl/myszki
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 20-11-2005, 18:54    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z drugiej strony obecne plany rozwoju Olsztyna sięgają roku 2015 i niestety nie ma tam nic o tramwajach Sad Szkoda. Można o tym poczytać w tym artykule do którego link podałem.
_________________
naukowe koło fotograficzne i galeria fotografii
www.uwm.edu.pl/myszki
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 20-11-2005, 18:54    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z drugiej strony obecne plany rozwoju Olsztyna sięgają roku 2015 i niestety nie ma tam nic o tramwajach Sad Szkoda. Można o tym poczytać w tym artykule do którego link podałem.
_________________
naukowe koło fotograficzne i galeria fotografii
www.uwm.edu.pl/myszki
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 20-11-2005, 23:38    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niestety w planie "Zintegrowany plan rozwoju transportu publicznego na lata 2004-2013", tez raczej sie nie wspomina o onnych środkach transportu miejskiego niż samochodowy http://www.mpkolsztyn.pl/index.html?site=dokumenty

Jednak, też uważam, że za 10 lat nasze "kochane" władze miasta będą musiały coś wymyśleć abyśmy nie utkneli w korkach.

Ale mam nadzieje, że jednak kiedys nadejdzie ten dzień wielkiego powrotu Smile
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 21-11-2005, 01:02    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poprawka Exclamation Shocked Przeczytajcie strone 24 tego dokumentu Exclamation Idea http://www.mpkolsztyn.pl/index.html?site=dokumenty
Wszystko staje sie jasne. Nawet Michu C powinien byc zadowolony. Jednak nie jest to jeszcze przesądzone. Może napiszemy jakies petycje do MPK Wink Question

P.S. Czytając ten dokument można doznać szoku jakie rewolucje nam szykują. Wink
Powrót do góry
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-11-2005, 12:43    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mysle ze fajnie byloby gdyby wprowadzili tramwaje w Olsztynie. Tylko pytanie ktoredy by one jedzily...No i zgadzam sie z EmCztery ze musialo by to byc estetyczne i w pelni sprawne. No i to tez jest jakas atrakcja turystyczna....
Mysle ze usprawnilo by to komunikacje w Olsztynie i pozbawilo korkow, ale zanim to nastapi.... to pewnie hoho....
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-11-2005, 16:15    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Na podstawie wyników badań potrzeb przewozowych i popytu, po 2007 r. zostanie przeprowadzona analiza celowości uruchomienia tramwaju szybkiego lub szybkiego trolejbusu na trasie z Jarot-Pieczewa przez Nagórki do Dworca Kolejowego."

To z tego linku co podałem powyżej. Jest tam tez wiele innych ciekawych informacji.
Powrót do góry
EmCztery
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 15 Sie 2005
Posty: 119
Sk±d: z Domu

PostWys³any: 24-11-2005, 23:02    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tekst zrodlowy jest bardzo ciekawy. Nie moge sie doczekac realizacji specjalnych pasow dla autobusow, uprzywilejowania calego transportu publicznego wzgledem innych pojazdow orazi wielkiej przebudowy ulicy przy dworcu.
Bardzo malo tam na temat tramwajow i co mnie najbardziej boli sa tylko nie wielkie plany wykonania sciezek rowerowych. UM powinien dbac tez o zwiekszenie liczby rowerzystow, poniewaz to tez zmniejsza ilosc samochodow na miejskich ulicach.
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 25-11-2005, 21:24    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myÅ›licie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że UM miasta o tym nie pomyślał. Jednak, żeby rowery zyskały na znaczeniu, musi zmienić się mentalność ludzi, bo nie każdy lubi jeździć rowerami. Co do tranwajów, mam nadzieje, że przyjmą projekt budowy trasy z Dworca na Pieczewo przez Nagórki, jednak jak na razie to tylko jest na papierze.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2, 3  Nastêpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group