Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie??
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Skd: Olsztyn

PostWysany: 29-11-2005, 10:24    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez jestem jak najbardziej za zeby zrobic wiecej tras rowerowych. Co prawda nie mam teraz roweru, bo zostal mi skradziony Sad Ale mam nadzieje ze to sie niedlugo zmieni, bo potrzeba troche sportu dla zdrowia Cool Cool Cool No i jakos trzeba odciazyc miasto, zeby nie bylo tylu korkow, a szczegolnie w godzinach szczytu. A poza tym gdy sa wydzielone sciezki rowerowe jest o wiele bezpieczniej dla rowerzystow, no i pieszych jesli to na chodnikach. UM moglby zrobic wiecej takich sciezek rowerowych i to nie tylko w miescie, ale rowniez poza jego granicami, tzn. w obrebie Olsztyna.
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 06-12-2005, 23:36    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak na zakończenie:
http://thor.wm.pl/forum/viewtopic.php?t=3201&postdays=0&postorder=asc&start=0

Analogiczny temat na innym forum, na które tez warto czasem zajrzeć Wink

Pozdrawiam.
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel, Optymista światełko w tunelu, Realista światła pociągu...maszynista widzi trzech debili na torach!!!
Powrt do gry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 26 Sie 2005
Posty: 458
Skd: ...z krainy OZ

PostWysany: 26-03-2006, 23:57    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym chciał metro...alb port na Krzywym- mozna by do Łupsztychu na urlop rejs wykupić. Laughing
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrt do gry
Jeffcia
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 24 Kwi 2006
Posty: 62


PostWysany: 01-05-2006, 12:04    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisa:
No cóz myśle, że niestety musimy jeszcze poczekać tak z 10 lat na tramwaje w Olsztynie Confused , do momentu kiedy Olsztyn bedzie tak zakorkowany, że mądzrzy ludzie pójda po rozum do głowy i stwierdzą, że nie ma innego wyjśćia Twisted Evil .


No coz... Jakby to powiedziec. Sam pomysl jazdy tramwajami jest calkiem calkiem (moze w koncu przestaliby sie ze mnie smiac rozni ludzie jak mowie, ze lece na tramwaj...). Tylko popatrzmy na to z zupelnie innej strony.

W Polsce jest kilka miast, po ktorych jezdza tramwaje. Ja sie skupie na dwoch najwiekszych: Warszawie i Lodzi. W pierwszym z nich tramwaje to niezla sprawa. Jezdzi sie nimi szybciej niz samochodem, czy autobusem. Oczywiscie nie tak szybko jak metrem. Dlaczego Question Bo tramwaje maja oddzielne torowiska, a jesli nie maja to jezdza po szerokich ulicach.

Zupelnie inaczej przedstawia sie sprawa w Lodzi. Jest to miasto ( a raczej dawniej było) przemyslowe. Budawano duzo na malym obszarze. Jest tam cala masa waskich uliczek, po ktorych jezdza tramwaje. I sa to miejsca, ktore nalezaloby ominac, ale nie ma jak, bo to centrum miasta i wszedzie trafia sie na tramwaje. Oczywiscie sa tez miejsca, gdzie tramwaje maja swoje torowiska na pasie zieleni, nie przecze.

Zastanowmy sie wiec jakie sa mozliwosc poprowadzenia torow w Olsztynie. Prawie wszystkie nowo budowane osiedla (np. Zacisz) to plany postawienia jak najwiekszej liczby blokow na stosunkowo niewielkim obszarze. Male, waskie uliczki, brak parkingow itd. W centrum tez sprawa nie wyglada ciekawie, bo nie ma u nas szerokich ulic. W tej sytuacji tramwaje spowoduja kolejna przyczyne zakorkowania miasta.

To jest moje zdanie Very Happy
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 03-05-2006, 19:45    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plan trasy tramwajowej w Olsztyunie jest zrobiony od 1980 roku.
Ponownie ma byc rozpatrzony po 2008 roku.
Proponowałbym sie z nim zapoznać zanim ktos zacznie pisać negatywne opinie.

Plan jest realny. Ponadto przyniósłby w mieście miejsca pracy, nie tylko dla pracowników wykwalifikowanych do pracy w supermarkecie.
Wątek rozwijałem juz wcześniej, więc w tym miejscu nie będe sie powtarzać.
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 03-05-2006, 19:49    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Martwi mnie postawa ludzi, którzy niepotrafią docenić ogromnych korzyści nowoczesnych rozwiązań. Poczynając zmniejszenia emisji spalin, dodatkowych miejscpracy zarówno przy budowie jak i przy późniejszej obsłudze, poprzez skrócenie czasu przejazdu do dworca do minimum, zwiększenie atrakcyjności turystycznej (bo ten kto nie widzi iź komunikacja szynowa przyciąga turystów, nie zna się na turystyce), do reklamy Olsztynia na skale światową.

A jeżeli chodzi o koszta budowy to nie jest to żadna przeszkoda, gdyz 3/4 owej sumy 400mln zł sfinansuje Unia Europejska z funduszu na rozwój komunikacji miejskiej.

http://www.mpkolsztyn.pl/index.html?site=dokumenty Arrow "Zintegrowany plan rozwoju transportu publicznego na lata 2004-2013"
- przyjęty podczas sesji Rady Miasta Olsztyn - 27 października 2004 roku
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 03-05-2006, 20:16    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeffcia napisa:

W Polsce jest kilka miast, po ktorych jezdza tramwaje. Ja sie skupie na dwoch najwiekszych: Warszawie i Lodzi. W pierwszym z nich tramwaje to niezla sprawa. Jezdzi sie nimi szybciej niz samochodem, czy autobusem. Oczywiscie nie tak szybko jak metrem. Dlaczego Question Bo tramwaje maja oddzielne torowiska, a jesli nie maja to jezdza po szerokich ulicach


Porównywanie Warszawy i Łodzi do Olsztyna, czyli kilku milionowych aglomeracji do 170. tysięcznego miasta nie jest trafnym porównaniem (mówiąc delikatnie)
W polsce jest 14 aglomeracji w których sa sieci tramwajowe. Od roku 1971 nie zlikwidowano juz żadnej lini tramwajowej, mimo iz były dokładne wytyczne dolikwidacji tramwajów w Elblągu, Toruniu, Grudziądzu, Gorzowie Wielkopolskim.
Dzieki tramwajom miasta dostaja spore subsydia na rozwój miejskiej infrastruktury. Pozatym nie muszą obawiać sie paraliżu komunikacyjnego spowodowanego szalejącymi cenami ropy naftowej.

W zeszłym roku Elblągowi przyznano ok 45 mld zł z funduszy Uni Europejskiej, dzięki którym miasto wybudowało 5 km nowych torowisk i zakupiło 6 nowoczesnych składów tramwajowych.

Jedynym miastem, które zbudowało na nowo siec tramwajową po 1945 roku jest Częstochowa. Komunikacja miejska w Olsztynie po wybudowaniu lini tramwajowej według, obecnych planów, w naszym mieście stała by się analogiczna do Komunikacji miejskiej w Częstochowie.
Czemu Question Kto jest ciekaw niech porówna plany wybudowania lini tramwajowej w Olsztyniez obecną siecią komunikacji miejskiej w Częstochowie.

Naszczęście sa jeszcze ludzie, którzy tęż i w naszym miście potrafia dostrzec płynace z tego kożyśći.

Dowodem tego jest to co stoi pod Wysoką Bramą w Olsztynie. Exclamation Exclamation Exclamation
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 03-05-2006, 20:29    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje, że przy tych projektach dotrzymają terminów, bo nie chcę mieć powtórki, że w pośpiechu budowano cokolwiek. Była już taka akcja z ulicą Sielską. Nie mam nic przeciwko, żeby w Olsztynie powróciły tranwaje, ale ważne jest, żeby planowane inwestycje zostały sumiennie i dokładnie wykonane.
Powrt do gry
Jeffcia
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Doczy: 24 Kwi 2006
Posty: 62


PostWysany: 04-05-2006, 19:43    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jejku, zaraz tu ze mnie potwora zrobią, że ja niby nie chcę dać miejsc pracy i wogóle. Ja tylko może realnie patrze na te wszystkie plany. I wcale nie chodzi mi o to, że tramwaje są złe same w sobie. OK, mogą być nawet w Olsztynie. Kiedyś przecież jeździły nawet tutaj trolejbusy.
Mi chodzi jedynie o to, że jeżeli ktoś chce planować coś, żeby usprawnić w mieście transport drogowy to niech zaczyna budowanie osiedli od wybudowania drogi, na której coś potem moża zrobić.
U nas niestety robi się dokładnie odwrotnie. Najpierw bloki, a potem gdzieś wciskamy drogi. Zróbmy miejsce na wszystko i wtedy będę jak najbardziej za tramwajami.
Powrt do gry
Go







PostWysany: 07-05-2006, 11:34    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,70865,3211215.html
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 07-05-2006, 14:30    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że sprawa została rozgłośniona, bo politycy zaczynają szukać poparcia przed zbliżającymi się w tym roku wyborami samorządowymi. Szkoda, że fajna inicjatywa musi mięć podłoże polityczne Evil or Very Mad Można się zastanowić nad kwestią zintegrowania transportu tranwajowego z systemem linii kolejowych. Mogło by to działać tak na systemie SKM, które można spotkać w Trójmieście. Taki system jest wprowadzany w Europie Zachodniej, przyklad mogę podać na przykładzie miasta w Niemczech Zwickau, który liczy również około 100 tyś. mieszkańców, i również tory tranwajowe są sintegrowane z torowiskami kolejowymi. Ponieważ PKP zaczyna coraz częściej likwidować połączenia lokalne, można byłoby zrobić taki SKM, które mogłyby zapewnić połączenia Olsztyna z miastami takimi jak Działdowo, Iława, Braniewo, Elbląg, Szczytno, Pisz. Przy okazji można by było zbudować kilka stacji w Olsztynie, oraz wykorzystać do tego linie kolejowe, które bięgną przez Likuzy do Gutkowa, i przy okazji można zrobić odgałezienie do Redykajn. SKM również chcą wprowadzić takie miasta jak Bydgoszcz, oraz Toruń. Problemem na pewno są pięniądze, ale skoro Polska korzysta z dofinansowania UE, to warto spróbować napisać podania o dofinansowanie projektu. Uważam, że teraz jest te 5 minut, które należy wykorzystać. Jednak jeśli w UM są kłopoty nawet ze zrobieniem basenu, lub obwodnicy, to na realizacje pomysłów z rowerami trzeba będzie czekać.

Pozdrawiam
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 11-06-2006, 13:42    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://informacje.wm.pl/?main=11&c=44,3,3206

P.S. Czy ktos z was ich widział Neutral Question
Powrt do gry
Głowa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Skd: Olsztyn

PostWysany: 11-06-2006, 13:58    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja ich osobiście nie widziałem, ale jeśli przyjdą, wylegitymuja się, że pracują dla UM i zapytają, to na pewno im odpowiem.
Powrt do gry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 17 Lut 2005
Posty: 615
Skd: Olsztyn

PostWysany: 31-08-2006, 21:04    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oto ostatnie wieści z frontu bitwy o Olsztyńskie Tramwaje: Exclamation Exclamation Exclamation

http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,3565975.html
Powrt do gry
Sowa
Ranga: stały czytelnik
Ranga: stały czytelnik


Doczy: 15 Sie 2005
Posty: 18


PostWysany: 02-09-2006, 12:42    Temat postu: Re: Tak z innej beczki: Co myślicie o tramwajach w Olsztynie?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pomysł z tramwajami to jak zabłąkany dowcip prima-aprilisowy Wink Jak zobaczę (... pierwszy tramwaj) to uwierzę.

A póki co... poproszę o ścieżki rowerowe wszędzie gdzie się tylko da.
_________________
"Nasze spotkanie z życiem odbywa się w chwili obecnej..." (Nhat Hanh)
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group