Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Rozważania nad życiem...
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
niebieska
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 22 Maj 2006
Posty: 85
Sk±d: ...my blue world... :)

PostWys³any: 07-10-2006, 14:52    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm cisza w temacie szkoda bo w zyciu codziennym nieczesto jest okazja lub towarzystwo do rozmow na powazniejsze tematy
_________________
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi!..."
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 07-10-2006, 15:09    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niebieska napisa³:
nieczesto jest okazja lub towarzystwo do rozmow na powazniejsze tematy


bo prawie każdy jest skoncentrowany na sobie, nie wiem dlaczego tak jest. Taka samotność z każdej strony Neutral może dlatego się zamykamy.
Powrót do góry
niebieska
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 22 Maj 2006
Posty: 85
Sk±d: ...my blue world... :)

PostWys³any: 07-10-2006, 16:18    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze masz racje tylko nie wszyscy potrafia mimo wszystko zyc sami z soba sami dla siebie... trzeba umiec zyc z innymi a zamykajac sie w sobie to nie jest w pelni mozliwe przykre ale rzeczywiscie czasem paradoksalnie nie mamy na to wplywu... ehh zycie
_________________
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi!..."
Powrót do góry
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 07-10-2006, 18:41    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Słowo "przyjaciel" jest wielkim słowem i należy używać go z rozwagą. Kiedyś wydawało mi się, że mam przyjaciół takich od serca, ale niestety bardzo się na nich zawiodłam Sad Teraz naprawdę bardzo długo się zastanawiam zanim nazwę kogoś przyjacielem.
Zresztą to prawda - takie rzeczy się czuje i nie trzeba mówić komuś, że jest naszym przyjacielem, bo oboje dobrze to wiemy Smile A jak wiadomo przyjaciele są potrzebni. Takie osoby, na które zawsze można liczyć i które są z nami tak poprostu, nie dla jakiejś korzyści...
A rozmowa milcząc we dwoje to jest wspaniała sprawa. Niebieska bardzo trafnie to ujęłaś.Mi też kilka razy zdarzyło się czytać w myślach i wiedzieć czego chce ta druga osoba bez słów. To jest cudowne uczucie i zjawisko. Smile
_________________
"Spełnienie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko jest bowiem jednością.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."
- Paulo Coelho
Powrót do góry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 19 Cze 2006
Posty: 53
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 08-10-2006, 11:29    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zyciu codziennym nieczesto jest okazja lub towarzystwo do rozmow na powazniejsze tematy

To już zależy od doboru towarzystwa i tego co się uważa za "poważniejsze" tematy. ;P Okazja zawsze się znajdzie.

Cytat:
prawie każdy jest skoncentrowany na sobie, nie wiem dlaczego tak jest. Taka samotność z każdej strony może dlatego się zamykamy.

Oczywiście, bo każdy żyje własnym życiem. I bardzo dobrze. Osobiście nie lubię "otwartości" na siłę. To jest sztuczne i wymuszone.

Cytat:
Kiedyś wydawało mi się, że mam przyjaciół takich od serca, ale niestety bardzo się na nich zawiodłam

1. Przyjaciele nie zawsze robią to co nam się wydaje, że zrobić powinni. To wcale nie oznacza, że przestają być przyjaciółmi.
2. Przyjaciela nie poznaje się. Przyjaciel sam się ujawnia i to najczęściej w najmniej spodziewanym momencie.
3. Nasze oczekiwania i wyobrażenia dotyczące przyjaźni zwykle nie mają z nią nic wspólnego. Ba, najczęściej wymagamy od tych, których uważamy za przyjaciół bardzo dużo, bardzo nieistotnych rzeczy, a gdy się okazuje, że dana osoba nie pasuje pod nasz "szablon" jesteśmy rozczarowani.

Cytat:
Mi też kilka razy zdarzyło się czytać w myślach i wiedzieć czego chce ta druga osoba bez słów.

Dość powszechne doświadczenie. Bardzo często występuje gdy jest się z kimś kogo się po prostu dobrze zna. Właściwie każdy dobrze zgrany zespół "rozumie się bez słów". Cisza we dwoje to coś innego. To nie jest "rozmowa bez słów" w sensie dosłownym. To po prostu wyczuwanie wzajemnej obecności, co daje kapitalny wprost komfort psychiczny. I to tylko (albo aż :) ) tyle.
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrót do góry
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 08-10-2006, 16:12    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pazaur napisa³:

1. Przyjaciele nie zawsze robią to co nam się wydaje, że zrobić powinni. To wcale nie oznacza, że przestają być przyjaciółmi.
2. Przyjaciela nie poznaje się. Przyjaciel sam się ujawnia i to najczęściej w najmniej spodziewanym momencie.
3. Nasze oczekiwania i wyobrażenia dotyczące przyjaźni zwykle nie mają z nią nic wspólnego. Ba, najczęściej wymagamy od tych, których uważamy za przyjaciół bardzo dużo, bardzo nieistotnych rzeczy, a gdy się okazuje, że dana osoba nie pasuje pod nasz "szablon" jesteśmy rozczarowani.


Ja nie wymagam niewiadomo czego od moich przyjaciół. Chodziło mi o to, że bardzo się zawiodłam kiedyś na 2 osobach, chtóre uważałam za moich bliskich przyjaciół, takich naprawdę "od serca". Bardzo mnie zranili Sad Okazało się, że tak naprawdę nie byli godni tego, aby nazwać ich przyjaciółmi. Tak mi się tylko zdawało, że nimi są. Choć niestety prawda jest taka, że na wszystkich można się zawieść, na bliskich również... Sad
_________________
"Spełnienie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko jest bowiem jednością.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."
- Paulo Coelho
Powrót do góry
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 08-10-2006, 16:15    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Choć pocieszające jest to, że są z nami również osoby, na które zawsze można liczyć i nie opuszczają nas bez względu na okoliczności i sytuację.
_________________
"Spełnienie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko jest bowiem jednością.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."
- Paulo Coelho
Powrót do góry
niebieska
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 22 Maj 2006
Posty: 85
Sk±d: ...my blue world... :)

PostWys³any: 08-10-2006, 18:20    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dla mnie milczenie nie jest zwyklym trwaniem w ciszy - w moim serduchu jest jednym z najpiekniejszych stanow. a moze patrze na swiat emocji w zbyt wyidealizowany sposob? moze trzeba patrzec na zycie wylacznie rozumem? moze niewlasciwe jest traktowanie milosci przyjazni... jako swoistego sacrum. boli kiedy wierzy sie w cos ze wszystkich sil a rzeczywistosc usilnie przekonuje ze to bez sensu. z drugiej strony nie sadze zeby dalo sie zrezygnowac ze swiata jaki stworzylo sie dla siebie chocby byl on jedynie marzeniem... ehh znow sie rozmarzylam
_________________
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi!..."
Powrót do góry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 19 Cze 2006
Posty: 53
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 09-10-2006, 09:24    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja nie wymagam niewiadomo czego od moich przyjaciół.

Tego nie twierdzę. Twój post posłużył za pretekst do wysunięcia ogólnej tezy. :D

Cytat:
dla mnie milczenie nie jest zwyklym trwaniem w ciszy

Dla mnie również, ale nie jest to też dosłowna "rozmowa bez słów", "czytanie w myślach", czy inna telepatia. :)

Cytat:
a moze patrze na swiat emocji w zbyt wyidealizowany sposob?

Hehehe... To ja mam ten problem z głowy. Zostałem z idealizmu we wszelkiej postaci skutecznie wyleczony już dość dawno temu. ;)

Cytat:
moze trzeba patrzec na zycie wylacznie rozumem?

Nie, bo pewnych rzeczy rozum nie zinterpretuje w sposób prawidłowy. Po prostu trzeba nauczyć się trzymać odpowiedni dystans.
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D


Ostatnio zmieniony przez pazaur dnia 10-10-2006, 08:31, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
niebieska
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 22 Maj 2006
Posty: 85
Sk±d: ...my blue world... :)

PostWys³any: 09-10-2006, 15:10    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wlasnie - dystans. trzeba umiec rozgraniczac sfere rozumu i serca. a mi to wychodzi srednio...
_________________
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi!..."
Powrót do góry
niebieska
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 22 Maj 2006
Posty: 85
Sk±d: ...my blue world... :)

PostWys³any: 09-10-2006, 18:36    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dowiedzialam sie po poludniu ze zmarl dzis marek grechuta Sad nadal nie wiem na co tak ciezko chorowal. ktos wie cos wiecej na ten temat? jejj przeciez to nie byl jeszcze staruszek! co choroba potrafi zrobic z czlowiekiem... zabrala kogos tak waznego... Sad ale w jego utworach pozostalo wszystko co najpiekniejsze najbardziej wartosciowe. to nigdy nie zginie - bedzie zyl nadal w naszych serduchach Sad
_________________
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi!..."
Powrót do góry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 19 Cze 2006
Posty: 53
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 10-10-2006, 08:46    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Grechuta. Nigdy za nim nie przepadałem (a raczej za jego twórczością) co nie zmienia faktu, że osobistością polskiej kultury był. Podobno miał poważne problemy z alkoholem i narkotykami - tak głosiła stugębna plotka. W każdym bądź razie szkoda, że mu się zmarło. Wykrusza się to pokolenie artystów i obawiam się, że nie mają następców. Zostanie nam taka Mandaryna czy inne produkty pop-kultury i mediów. :( Brrr...
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 10-10-2006, 10:20    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może nie wszystkie piosenki Marka Grechuty mi się podobały, ale one miały jeden element, który cenie w muzyce. Jego utwory nie były takim sobie pitu pitu, ale miały określone przeznaczenie i sens, który można było łatwo odczytać. Co do problemów z alkoholem i narkotykami, jak dla mnie to brzmi jak na razie jak powieść s-f, ale z drugiej strony wielu artystów ma problem z presją, więc szukają sposobu na odreagowanie. Choć przyznam, nie zawsze mądrze wybierają, ale tak już jest.
Powrót do góry
niebieska
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 22 Maj 2006
Posty: 85
Sk±d: ...my blue world... :)

PostWys³any: 10-10-2006, 11:56    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wlasnie. to co sie teraz dzieje jest straszne Sad zadnego sensu w tym wszystkim. strach sie bac co bedzie za kilka/kilkanascie/dziesiat lat... ale tu chyba nie chodzi o brak dobrych tworcow ale o brak ich popularnosci. brak miejsca dla prawdziwych artystow wsrod tego tlumu bezsensownych przezroczystych postaci. na szczescie sa ludzie dzieki ktorym nadal mimo wszystko zyje polska kultura. szkoda ze tak trudno do nich dotrzec
_________________
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi!..."
Powrót do góry
pazaur
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 19 Cze 2006
Posty: 53
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 10-10-2006, 13:12    Temat postu: Re: Rozważania nad życiem... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przypomina mi siÄ™ dowcip o muzykach jazzowych:

Na ulicy spotyka się dwóch muzyków jazzowych.
- O, cześć! - Mówi jeden. - Wiesz, nagrałem ostatnio płytę!
- Cześć, wiem. - Pada odpowiedź. - Jak zobaczyłem w sklepie natychmiast kupiłem...
- To byłeś Ty?
_________________
'My friend, one thing you have to learn. There is ALWAYS time for beer.' :D
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group