Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Chodzisz po górach?Zadbaj o stawy i kregosłup! Kup telesko

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Co, gdzie i za ile?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 26-03-2006, 23:24    Temat postu: Chodzisz po górach?Zadbaj o stawy i kregosÅ‚up! Kup telesko Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja kożystam z takich ustrojstw i teraz sie bez nich nie ruszam - a Wy ?
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
GÅ‚owa
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 04 Maj 2005
Posty: 1622
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 26-03-2006, 23:28    Temat postu: Re: Chodzisz po górach?Zadbaj o stawy i kregosÅ‚up! Kup telesko Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja korzystam z kijków trekingowych, choć głównie w górach. Kijki nie tylko odciążają stawy, ale również mogą pomóc w różnych sytuacjach. Przypomina mi się, jak maszerowaliśmy 2 dnia rajdu Górskiego, kiedy intensywnie padał deszcz, a na ścieżkach było ślisko i mogę stwierdzić, że gdyby nie kijki, to zaliczyłbym kilka upadków. Jednak ważne jest odpowiednie rozmieszczenie również ciężarów w plecaku, innaczej mamy zagwarantowany ból kręgosłupa.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 26-03-2006, 23:32    Temat postu: Re: Chodzisz po górach?Zadbaj o stawy i kregosÅ‚up! Kup telesko Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...dzieki Głowa za pomysł na nowy temat !
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 26-03-2006, 23:40    Temat postu: Re: Chodzisz po górach?Zadbaj o stawy i kregosÅ‚up! Kup telesko Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kijki teleskopowe to także solidne podprcie w niestabilnych miejscach np na skale.
Ich zaletą jest że są składane i można je tak skrócone przytroczyć do plecaka.
nadaja się i na śnieg(potrzebne są większe "talerzyki") i na piasek a jak producent zadba to przy odpowiednich nakładkach i na asfalt (którego nie lubimy).
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Kasiiunia
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Do³±czy³: 20 Mar 2006
Posty: 14
Sk±d: olsztyn

PostWys³any: 27-03-2006, 13:51    Temat postu: Re: Chodzisz po górach?Zadbaj o stawy i kregosÅ‚up! Kup telesko Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest to napewno duza pomoc, szczegolonie dla osob, ktore maja problem z kregoslupem lub stawami. Very Happy Very Happy Ja osobiscie z takimi nie chodzilam ale slyszalam od paru osob, ze sa naprawde przydatne. Very Happy Very Happy Mysle, ze jak pojade w gory to mi sie przydadza. Very Happy
_________________
A Mydeł do ślubu w MORO pójdzie hahhaha
Powrót do góry
MaLeNkA
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 18 Kwi 2005
Posty: 390
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 28-03-2006, 18:10    Temat postu: Re: Chodzisz po górach?Zadbaj o stawy i kregosÅ‚up! Kup telesko Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kijki trekingowe są niezastąpione. To prawda. I tu po raz kolejny należy się podziękowanie dla Ciebie Weguś Smile Uratowałeś mi życie w Taterach tymi kijkami Smile To prawdziwe odciążenie dla stawów i kręgosłupa. To prawda, no i przydają się na mokre dni w górach i nie tylko:) Jak tylko znajdę finanse to od razu sobie kupię kijki.
_________________
"Spełnienie Własnej Legendy jest jedyną powinnością człowieka. Wszystko jest bowiem jednością.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."
- Paulo Coelho
Powrót do góry
Kula
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 21 Cze 2005
Posty: 433
Sk±d: GdaÅ„sk

PostWys³any: 30-03-2006, 21:01    Temat postu: Re: Chodzisz po górach?Zadbaj o stawy i kregosÅ‚up! Kup telesko Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja tego typu kijków nie używałem nigdy. Na początku jak byłem młodszy patrzałem na tatrzańskich turystów, wyposażonych w tego typu sprzęt jak na kosmitów - środek lata a oni kijków narciarskich używają. Dopiero później zrozumiałem że może to być przydatna sprawa. Ja osobiście nie używam kijków, bo nie czuję takiej potrzeby. Nie miałem okazji odbywać ciężkich podejść z wielkim plecakiem, a do takiej codziennej turystyki nie są mi potrzebne. Może z czasem mój punkt widzenia się zmieni... Wink
_________________
Pozdrawiam,

Arkadiusz Kulewicz
Klub Turystyki Górskiej "Grań" w Olsztynie
Klub Turystyczny "Figa" w Braniewie
Powrót do góry
EmCztery
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 15 Sie 2005
Posty: 119
Sk±d: z Domu

PostWys³any: 02-04-2006, 21:58    Temat postu: Re: Chodzisz po górach?Zadbaj o stawy i kregosÅ‚up! Kup telesko Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Swoje kijki kupilem w Niemczech, nie znalem sie wtedy w ogole na sprzecie turystycznym. Wiedzialem tylko ze bardzo mi sie przydadza one w gorach, gdzie bede chodzic z duzym plecakiem. Wybralem proste kijki aluminiowe bez dodatkowych gumowych koncowek do chodzenia po asfalcie. Ich braku doswiadczylem dopiero w gorach na asfaltowych szlakach pomiedzy naszymi noclegami. Bardzo szybko koncowki mi sie wytarly i teraz zamiast koncowki z czterema wypustami przygotowana specjalnie na skaly mam idealnie rowna polkule Smile. Teraz zastanawiam sie jak naprawic te szkody i jak dorobic te gumowe koncowki aby nie niszczyc dalej kijkow.
Jezeli chodzi o przydatnosc to sie nie pomylilem. Juz drugiego dnia rajdu gorskiego okazaly sie pozyteczne. W pamieci mam obraz tej stromej i sliskiej gorki. Gdzyby nie kijki zjechalbym na tylku cala jej dlugosc. Zapewnily mi one bardzo pewne punkty podparcia i moglem bezpiecznie zejsc. Na trasach bardzo intensywnie ich uzywalem. Staralem sie opierac jak najwiecej sie na nich i jak najbardziej nimi odpychac. Czasami wydawalo mi sie ze polowe calego swojego ciezaru opieralem na nich. Teraz wiem ze to bylo niepotrzebne bo jeden kijek pod koniec rajdu zaczal sie skladac przy nie wielkich obciazeniach (nie wiem jak teraz to naprawic Sad ). Czasami porownywalem
schodzenie ze stokow bez kijkow i z majac na sobie plecak. Okazalo sie ze bez kijkow bardzo szybko zaczely mnie bolec kolana i bylem zmuszony jak najczesciej chodzic z kijkami lub przynajmniej stawac na palcach, co tez pomagalo.
Tak wiec bardzo polecam uzywac kijkow. Moze ludzie dokola, gdy bedziemy z nimi smigac, beda sie na nas dziwnie patrzyc i zadawac glupie pytania typu: "Gdzie Pan zgubil narty?", ale naprawde warto wydac okolo 100PLN na ten bajer.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 02-04-2006, 23:18    Temat postu: Re: Chodzisz po górach?Zadbaj o stawy i kregosÅ‚up! Kup telesko Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mam FIZAN fighter.
To prosty model bez amortyzatorów (anti shock'ów).
Byłem z nimi juz 5 razy w górech i daja radę.
Z FIZANAMI jest ten problem że ciężko o elementy na wymiane np szersze tależyki na snieg.
Uważam że im prostsze rozwiązania tym nmiejsza szansa na uszkodzenia- i moje kije takie są. Są tańsze od takich firm jak KOHLA czy słynne LEKI.

Polecam proste tanie -max do 150 zł- modele FIZANÓW.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Co, gdzie i za ile? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group