Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Czy robicie/szyjecie sami jakieś elementy sprzętu?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Naprawa, konserwacja i porady praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 30-03-2006, 22:52    Temat postu: Czy robicie/szyjecie sami jakieÅ› elementy sprzÄ™tu? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja troche kombinuje. Ostatnio kupiłem gruby zaimpregnowany materiał i poszyłem 2 pokrowce na namiot/karimete i kilka drobiazgów. A Wy? Wszystko kupione w sklepie z ładnym logo Karrimora itd. czy sami "tworzycie" ?
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Prosiak
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 42
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 02-04-2006, 02:12    Temat postu: Re: Czy robicie/szyjecie sami jakieÅ› elementy sprzÄ™tu? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak tam Kwiatek twoje nosidelko na butelke??? bo moje sie sprawowalo jak narazie dobrze ... zrobiles cos moze jeszcze ciekawego ??
Narazie
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 02-04-2006, 03:23    Temat postu: Re: Czy robicie/szyjecie sami jakieÅ› elementy sprzÄ™tu? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak zrobiłem Smile

A to że robie sobie te wszystkie bzdety...to Twoja zasługa. Podpatrując Ciebie zacząlem tworzyć własne.

Nowe nosidełko jest przypinane na paski przy pasie biodrowym. To zwykły walec z denkiem na bidon rowerowy ze stoperkiem- tez masz coś takiego to właśnie u Ciebie potpatrzyłem- tyle że ja uszyłem sam Smile

Zrobiłem sobie tez pokrowiec na kom, scyzoryk i raczki turystyczne, apteczke dużą 7 L. kieszeń troczoną do plecaka na "froncie" lub po bokach wspomniane wyzej 2 pokrowce na karimate/namiot- tak jak ten pokrowiec od Marabuta Tengri. Służą mi tez za takie worki żeglarskie.
Zrobiłem też mase przerubek mojego plecaka.

Troche kombinuje z tym wszystkim.

Mam prośbe- nie moge dostać w Olsztynie 100 L. pokrowca p-deszczowego na plecak -a jak zapakuje go na fest ( 70 L. po bokach namiot i karimata + kieszeń na front to (0 ka mi nie obejmuje tego.
Ty szyłeś sobie sam/ na zamówienie. Podałbyś jakieś jego dane /wymiary itd.? Bo to tak ciężko wymierzyć.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Prosiak
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 42
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 06-04-2006, 18:23    Temat postu: Re: Czy robicie/szyjecie sami jakieÅ› elementy sprzÄ™tu? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Teraz wymiarow sam nie pamietam bo nie mam go przy sobie ale z tego co pamietam to kupilem 1 metr /1.5 metra materialu. Odcialem od niego tak ze 25cm i ten maly pasek podzielilem na pol . Z tych 2 kawalkow powstalo dno i gora pokrowca - reszta wieksza czesc materialu robila za 2 boki i tyl pokrowca ( odpowiednio zagieta ) - jakos to uszylem - ale teraz to nie jestem w stanie dokladnie wytlumaczyc jak to zrobilem. Ten pokrowiec nie byl idealny bo mial szwy na gorze i na dole - ale je mozna zalaminowac lub zakleic klejem .Tak ze jest Ok.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 17-11-2006, 13:20    Temat postu: Re: Czy robicie/szyjecie sami jakieÅ› elementy sprzÄ™tu? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za podpowiedz. Ja uszyłem sobie 1/1,5 m i nie mam szwów anin na górze ani na dole tylko wokół prostokąta jaki tworzy pokrowiec. Wada jest że trzeba duzo gumki ściągnąć z tunelu aby założyć na plecak ale jest duży plus: słuzy mi za płachtę p-deszczową trakcie wielkich ulew. Prowizoruczne zadaszenie dla 1 osoby i plecaka. Rozwieszam pokrowiec międzi drzewami za pomocą sznurka krtóry mam zawsze przy sobie i pentelek doszytych do pokrowca.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Prosiak
Ranga: użytkownik
Ranga: użytkownik


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 42
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 22-11-2006, 21:14    Temat postu: Re: Czy robicie/szyjecie sami jakieÅ› elementy sprzÄ™tu? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Narazie tego swojego nie używam - leży w domku , a przy plecaku mam już "firmowy" lżejszy, tylko nie taki obszerny jak tamten - samoróbka.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Naprawa, konserwacja i porady praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group