Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie kr─Öpuj si─Ö i wypowiadaj si─Ö (nie ograniczaj si─Ö tylko do przegl─ůdania). Zapraszamy tak┼╝e do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Dowcip miesi─ůca!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna -> Szlaki turystyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
Milan
Ranga: super gaduła

Do│▒czy│: 17 Lut 2005
Sk▒d: Olsztyn

PostWys│any: 31-03-2006, 13:28    Temat postu: Dowcip miesi─ůca!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poni┼╝sze wydarzenia oparte s─ů na faktach autentycznych.

Na pewnym spotkaniu Komisji Turystyki Rady Miasta Olsztyn, Marian Jurak prezes Oddzia┼éu Warmi┼äsko-Mazurskiego w Olsztynie, dokona┼é prezentacji dotycz─ůcej szlak├│w turystycznych na terenie miasta Olsztyn. Po zakonczeniu prezentacji przyszed┼é czas na pytania.

Marian Jurak - Czy sajeszcze jakies pytania dotycz─ůce szlak├│w turystycznych?

Głos zabrała pewna pani:

Przewodnicz─ůca Komisji Turystyki- Prosz─Ö pana, a czy te wszystkie szlaki, to one s─ů juz wy┼éo┼╝one kostk─ů polbrukow─ů?

Marian Jurak - ??!!

Ostatnio zmieniony przez Milan dnia 24-06-2006, 14:49, w ca│oÂci zmieniany 2 razy
Powrˇt do gˇry
Jeffcia
Ranga: u┼╝ytkownik
Ranga: u┼╝ytkownik

Do│▒czy│: 24 Kwi 2006

PostWys│any: 01-05-2006, 14:24    Temat postu: Re: Dowcip miesi─ůca!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Milan napisa│:
Poni┼╝sze wydarzenia oparte s─ů na faktach autentycznych.

Próbowałam się powstrzymać, ale nie mogę...
Fakty s─ů zawsze autentyczne (chyba, ┼╝e m├│wimy o tych w TVN... Wink), poniewa┼╝ fakt to wydarzenie autentyczne. To tak jakby┼Ť m├│wi┼é wraca─ç z powrotem, albo cofa─ç si─Ö do ty┼éu.

Mam nadziej─Ö, ┼╝e si─Ö nie obrazisz... Smile

Pozdrawiam
Powrˇt do gˇry
Milan

PostWys│any: 12-05-2008, 18:34    Temat postu: Re: Dowcip miesi─ůca!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

S┼éysza┼éem ostatnio inn─ů ciekawostk─Ö, kt├│ra obrazuje z jakimi absurdami musz─ů sie zmierzy─ç osoby zarz─ůdzaj─ůce turystyk─ů w naszym kraju.

Gmina x dostała dofinansowanie z pewnego projektu na budowę własnego Centrum Informacji Turystycznej. Jak nazwa wskazuje Centrum Informacji powinno być położone w centrum. Podczas kontroli projektu, kontroler pyta sie na jakiej podstawie Informacji turystycznej nadano nazwę Centrum?
Odpowiedz - bo znajduje si─Ö w centrum miasta. a na jakiej podstawie pan twierdzi ┼╝e to jest centrum miasta? - kontroler dalej dr─ů┼╝y temat. Osoba odpowiedzialna mia┼éa problem z tym wydawa┼éo by sie banalnym pytaniem, wi─Öc kontroler wyj─ů┼é map─Ö miasta z zaznaczon─ů stref─ů p┼éatnego parkowania, po czym odpowiedzia┼é. "Przykro mi bardzo ale pa┼äski punkt znajduje sie 300m poza stref─ů p┼éatnego parkowania, wi─Öc znajduje sie poza centrum,a zatem nie zosta┼éo spe┼énione kryterium projektu". Efektem tego by┼éo zmniejszenie dofinansowania projektu z 85 do 50 %, karne odsetki i kilka profilaktycznych zwolnie┼ä z pracy.

Jaki z tego mora┼é? Sam nie wiem. Teoretycznie przepisy mia┼éy nas ochroni─ç przed niew┼éa┼Ťciwym wydaniem naszych pieni─Ödzy, chocia┼╝ to tylko moje zdanie - nawet nie najlepiej wydane pieni─ůdze s─ů lepszym wyj┼Ťciem ni┼╝ dziura w ziemi, kt├│ra zostaje na d┼éugie dziesi─Öciolecia.(czego przyk┼éad├│w w samym Olsztynie nie ma┼éo)
Powrˇt do gˇry
mirxx
Ranga: gaduła
Ranga: gaduła

Do│▒czy│: 01 Cze 2006
Sk▒d: z siode┼éka

PostWys│any: 13-05-2008, 12:15    Temat postu: Re: Dowcip miesi─ůca!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pierwsze s┼éysz─Ö aby nazwa "Centrum......... " by┼éa uzale┼╝niona od fizycznej lokalizacji na mapie danego terenu! okre┼Ťlenie Centrum odnosi si─Ö wg mnie i mojej logiki do zakresu w jakim dana jednostka organizacyjna zajmuje si─Ö danym tematem/dziedzin─ů/grup─ů spo┼éeczn─ů,....

kontroler us┼éysza┼é niezbyt rozwa┼╝n─ů odpowied┼║ (kt├│rej zreszt─ů realizatorzy nie potrafili obroni─ç, bo jednak to Centrum by┼éo poza stref─ů...), to dr─ů┼╝y┼é temat dalej, bo pewnie liczy┼é na jeszcze lepsze 'rewelacje' w realizacji dotowanego zadania.

a je┼Ťli w warunkach projektu by┼éo zlokalizowanie Centrum Turystycznego w Centrum Miasta i nie zosta┼éo to spe┼énione, bo realizatorzy liczyli na pob┼éa┼╝liwo┼Ť─ç, to si─Ö niestety przeliczyli i obci─Öcie dotacji nie jest dla mnie niczym niew┼éa┼Ťciwym.
chyba, ┼╝e w opisie tej sprawy co┼Ť pomin─ů┼ée┼Ť...
==========
dowcip dobry, choć wywołuje gorzki niesmak...
Powrˇt do gˇry
Milan

PostWys│any: 13-05-2008, 18:10    Temat postu: Re: Dowcip miesi─ůca!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodzi┼éo w┼éa┼Ťnie o to Centrum w Centrum, tyle ┼╝e dwie strony inaczej zrozumia┼éy zapis. C├│┼╝ znam to tylko z przekazu ustnego.
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G│ˇwna -> Szlaki turystyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla ka┼╝dego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.