Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

OPINIA: FIZAN Fighter (kije teleskopowe)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Porady, recenzje, opisy i opinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  

Jak oceniasz kije teleskopowe FIZAN Fighter ?
dobry sprzęt
100%
 100%  [ 1 ]
całkiem niezłe
0%
 0%  [ 0 ]
"ujdą w tłoku"
0%
 0%  [ 0 ]
szkoda pieniędzy
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich G³osów : 1

Autor Wiadomo¶æ
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 06-04-2006, 00:05    Temat postu: OPINIA: FIZAN Fighter (kije teleskopowe) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kijki kupiłem prawie 2 lata temu za 100 zł (w promocji). Ich cena waha się w granicach 100- 120zł. Ważą 235 gramów. Po złożeniu mają 61 cm długości. Zaopatrzone są w widiową końcówkę (grot). Maja plastikową rękojeść. Wykonano je z lekkiego wytrzymałego aluminium. Są blokowane poprzez rozpórki, na końcu każdego elementu. Nie posiadają "pochłaniacza drgań"- ANTIshock system.

Wady:
- rękojeść mogłaby być z bardziej miękkiego tworzywa
- dłoń poci się na rękojeści latem
- brak skali długości na najcieńszym elemencie
- brak talerzyków zimowych w komplecie
- nakładki stosowane na asfalt szybko się wycierają
- groty rdzewieją nieznacznie (przydaje się papier ścierny i oliwa)

Zalety:
- cena,
- wykonanie,
- solidny system rozpórek,
- trwałe groty,
- waga
- wytrzymałe tworzywo członów kijków
- możliwość dokupienia akcesoriów (talerzyki, nakładki na groty)
- łatwość regulacji
- kijki nie majÄ… tendencji do "ubijania siÄ™" w trakcie marszu
- różne wersje kolorystyczne

W trakcie użytkowania poleciałem całym ciężarem ciała na kijek, który wpadł mi do szczeliny w mocno zmrożonym śniegu. Kijek wygiął się nieznacznie (prawie tego nie widać). Dowodzi to wytrzymałości tworzywa, z jakiego są wykonane. Blokada nie działa już tak sprawnie, ale po dłuższej chwili manipulacji mogę ustawić porządna długość dolnego członu.

Podsumowanie:
Dość dobry i solidny sprzęt w przystępnej cenie. Jeśli nie bywasz w górach, co tydzień- na tydzień : ) te kijki są dla Ciebie !
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Porady, recenzje, opisy i opinie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group