Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

OPINIA: LOAP St. Moritz (śpiwór)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Porady, recenzje, opisy i opinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Jak oceniasz jakość śpiwora LOAP St. Moritz ?
bardzo dobra
100%
 100%  [ 3 ]
dobra
0%
 0%  [ 0 ]
średnia
0%
 0%  [ 0 ]
kiepska
0%
 0%  [ 0 ]
słaba
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Gosw : 3

Autor Wiadomo
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 26 Sie 2005
Posty: 458
Skd: ...z krainy OZ

PostWysany: 06-04-2006, 14:14    Temat postu: OPINIA: LOAP St. Moritz (śpiwór) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LOAP St. Moritz

Śpiwór kupiłem za 220zł- co uważam za bardzo korzystną cenę. Kosztował natomiast 250zł.
Jest to śpiwór typu mumia. Ocieplany jest wypełnieniem Quallofil firmy DuPont. Materiał zwnętrzny to Tactel RipStop- Du Pont. Jako materiał wewnętrzny zastosowano Nylon Taffeta 210T także Du Pont. Worek kompresyjny: 24/38/28 cm. Waga 1750 g. Po rozłożeniu śpiwór ma wymiary 220/80/55 cm. Zalecane jest wykorzystywanie w temp.+10 C>-10 C>-15 C.Komfort jest w temp. -10 C. Ja spałem w namiocie w -15 C. i spisał sie dobrze. Zastosowano w nim zamki YKK. Posiada listwę termiczną zakrywającą zamek. Ma ściągacze wokół szyji ( nad ramionami) i wokół twarzy.

Wady:
- NIE SWIERDZIŁEM !

Zalety:
- cena,
- jakosć,
- wykonanie,
- dobrej jakości elementy składowe,
- bardzo ciepły,
- średnia waga,
- przemyślana konstrukcja,
- wytrzymały worek kompresyjny.

Podsumowanie:
Bardzo dobry spiwór dla turystów pieszych i górskich. W granicach zdrowego rozsądku- do całorocznego zastosowania. Jest zdecydowanie wart swojej ceny. Komfort cieplny jest lepszy niż deklaruje producent! (dużo zależy od karimaty).



// co do WAD: jest jedna- rzep zabezpieczający rozpinanie się w nocy niszczy materiał zewnętrzny śpiwora.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.


Ostatnio zmieniony przez Kwiatek dnia 12-09-2006, 02:39, w caoci zmieniany 2 razy
Powrt do gry
Go







PostWysany: 07-06-2006, 09:59    Temat postu: allegro Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co do sprzedawcy z allegro oferującego sprzęt firmy Loap, o nicku tombest1 odradzam. Sprzedaje to czego nie wie co ma. Wysyła inne kolory niż sobie zażyczyłem, bez uprzedniej informacji. Zawyża koszta przesyłki, a potem się tłumaczy, że to przez to że stał w kolejce na poczcie i jego czas też kosztuje. Po mojej reakcji w serwisie allegro, dopiero nadwyżka została zwrócono. Co do sprzętu to za tą cenę można kupić np. śpiworek Fjorda Nansena firmy która, jest na pewno bardziej znana niż "noname" Loap. Sprzętu tejże firmy jak i użytkownika allegro gorąco nie polecam.

Ps. Na dodatek w korespondencji e-mailowej nie kulturalny, kończy e-maila stwierdzeniem "nie pozdrawiam" co wybitnie świadczy o jego braku kultury.
Powrt do gry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Doczy: 26 Sie 2005
Posty: 458
Skd: ...z krainy OZ

PostWysany: 07-06-2006, 16:21    Temat postu: Re: OPINIA: LOAP St. Moritz (śpiwór) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No niemił, niemiło. Na allegro bywa różnie. Ja czekałem na akumulatorki do mojej cyfrówki 2 miesiące... Bywa. Co sprzętu loap- to śpiworki są wg mnie warte swej ceny i jakościowo dość dobre. Wystarczy poczytać z jakich komponentów są uszyte. W większości wyroby szwajcarskiej firmy Du Pont- a to świadczy o jakości. Ja spałem w swoim śpiworze w -15 i było ciepło. Trzeba zaznaczyć że jest to temperatura extremalna tego modelu. Powinno mi być więc zimno ( temperatura extremalna śpiwora chroni przed odmrożeniami a nie zapewnia komforty cieplnego ) a nie było. Ale może ja zimnolubny potwór jestem... Wink
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrt do gry
Kasiiunia
Ranga: czytelnik
Ranga: czytelnik


Doczy: 20 Mar 2006
Posty: 14
Skd: olsztyn

PostWysany: 12-09-2006, 21:02    Temat postu: Re: OPINIA: LOAP St. Moritz (śpiwór) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pare razy spałam w nim i jest naprawde super a przedewszystkim cieplusi Very Happy -doslownie upał.

Ma fajną kieszonke w srodku. Podoba mi sie w nim to ,ze jak mi goraco w nogi to moge rozpiac tylko zamek u dolu i na odwrot jak mi cieplo w tułow, rece itd to gore-ma dwu kierunkowy zamek.

Jezeli nie uzywam kaptura to moge zrobic sobie z niego miekka poduche podkladajac pod niego ciuchy albo wkladajac polar do srodka.
_________________
A Mydeł do ślubu w MORO pójdzie hahhaha
Powrt do gry
niebieska
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Doczy: 22 Maj 2006
Posty: 85
Skd: ...my blue world... :)

PostWysany: 13-09-2006, 14:42    Temat postu: Re: OPINIA: LOAP St. Moritz (śpiwór) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na spiworach tez sie nie znam ale dla mnie najwazniejsze jest zeby bylo w nich cieplutko - a w tym mozna po prostu zrobic sobie saune (jesli uzywa sie go wiosna/latem) Wink
_________________
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi!..."
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona Gwna -> Porady, recenzje, opisy i opinie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group