Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

statyw

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Fotografia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 17-03-2005, 00:25    Temat postu: statyw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaki polecacie statyw aby brac go w góry lub na rajdy??
Jakie parametry powinien posiadać??
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 23-05-2005, 16:07    Temat postu: Re: statyw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szkoda że nikt mi nie chce odpowiedziec na pytanie...

bo powaznie mysle nad kupnem statywu...
ile kasy ma zbierac??
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 04-06-2005, 16:02    Temat postu: Re: statyw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53573063

co o tym myślicie??
Powrót do góry
Milan
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 17 Lut 2005
Posty: 615
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 04-06-2005, 16:16    Temat postu: Re: statyw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie bajer. Podoba mi sie zwłaszcza poziomica Smile
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 04-06-2005, 18:28    Temat postu: Re: statyw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zalety: tani y lekki
wady: troszku niski
Powrót do góry
admin1
Site Admin


Do³±czy³: 14 Lut 2005
Posty: 2589
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 04-06-2005, 20:44    Temat postu: Re: statyw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kusi oferta...

eh....
skąd tu sałate brac na bajery
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 26-03-2006, 22:23    Temat postu: Re: statyw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JA jestem posiadaczem modelu star 700 firmy HAMA.

Statywik posiada 1 poziomnice na głowicy 3D( miłoby było gdyby miał druga w miejscu gdzie zbiegaja się "nogi") ale darowanemu koniu... Laughing
Waży 620 g co dla turysty pieszego "zalatuje" stwierdzeniem że: MIODZIO. Po rozłożeniu ma maxymalna wysokosc 125 cm -mogło by byc więcej ale złoty srodek międzywaga a innymi rzezcami nie zawsze jest mozliwy a jak jest to finanse nie pozwalają. Profil nóg statywu to 20 mm. "Skompresowany" statyw ma tylko 42 cm co mnie bardzo cieszy.
Nóżki zakończone są twardą gumą.

Tyle danuch.

Powiem jeszcze że kozystałem wczesniej przez ponad pół roku z
większego modelu tej firmy i z moich spostrzeżeń:

- większy model był stabilniejszy- ale nowy starcza do mojego aparatu bo nie "cykam" wielka armatą
- miał regulacje (pierscieniem) szerokości rozstawu "nóżek"- nowy nie ma a szkoda bo nawet kosztem wagi bym sie pokusił
- większy poziomował statyw a nie samą głowice- nowy ma poziomnice na głowicy co jest pozytywne
-wiekszy statyw posiadał groty (na skałę) chowane w gumowych nóżkach co ułatwiało urzytkowanie na niepewnym podłożu- nowy tego nie ma- juz ubolewam.

A tak w końcowym rozrachunku to brakuje mi tylko tych grotów no i ewentualnie tego pierscienia do regulacji rozstawu nóżek.

Jestem zadowolony z jego wagi.

Puki co w pomieszczeniach spisuje się pięknie zobaczymy jak w terenie i górach.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 26-03-2006, 23:06    Temat postu: Re: statyw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

warto też rozważyć zakup statywu w wersji mini, takiego ok 15 cm. Koszty są małe, ok 15zł. Można go wszędzie zabrać, mieści się w kieszeni. Ze stabilnością raczej nie powinno być problemu - miałem taki statywik przez pewien czas i utrzymywał całkiem sporą lustrzankę (która waży ponad 600g), więc z kompaktem, szczególnie cyfrowym nie będzie problemu.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 27-03-2006, 16:23    Temat postu: Re: statyw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możesz zaproponowac coś wszechstronnego?
Ja myślałem o takim mini. statywie ale stwierdziłem że tuleja którą kupiłem do zabezpieczenia obiektywu mogłaby przeważyć i aparat poleciałby na "nos".
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 27-03-2006, 16:25    Temat postu: Re: statyw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co myslisz Michu o tym statywie HAMA co w prezencie dostałem. Spisze sie do celów turystyczno- górskich ?
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 27-03-2006, 21:37    Temat postu: Re: statyw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na pewno się spisze w 100%. Powiem Ci tak: ja mam teraz super statyw, cały z metalu, stabilny jak czołg, trwały, z poziomicami, wysoki prawie jak ja, ogólnie super rzecz. Tylko że ciężki... no i pójdzie do ludzi, nie wyobrażam sobie ciągać 2,5 kg np. na Rysy Smile Zastąpię go takim właśnie niewielkim, lekkim statywem jak ten Twój.
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 27-03-2006, 21:44    Temat postu: Re: statyw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a, tuleja u Ciebie nie powinna przeważyć i wyłożyć całego sprzętu - umieszczałem na mini-statywie mojego grata i nie wywracał się.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 08-12-2006, 02:51    Temat postu: Re: statyw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I jak wymieniłeś ten statyw na lżejszy ?
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Fotografia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group