Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna Forum Turystyczne Warmii i Mazur
www.ft.mazury.pl - PTTK, AKT, GRAN, 4R, ZHP
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy  Album fotografiiAlbum fotografii   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Witaj na naszym Forum. Nie krępuj się i wypowiadaj się (nie ograniczaj się tylko do przeglądania). Zapraszamy także do Gazety Turystycznej oraz na nasz Czat

sklep militaria.pl

Tworzymy plecak idealny !

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Naprawa, konserwacja i porady praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 26-05-2006, 10:35    Temat postu: Tworzymy plecak idealny ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nie jest hipotetyczne gdybanie tylko pomoc na prośbe zaprzyjażnionego zakładu krawieckiego na Nagórkach.
Szyją torby, plecaki szkolne i inne. Właściciel chciałby wprowadzic do asortymentu duży plecak turystyczny.
Prosił mnie i ekipe z KTG GRAŃ o projekt / sugestie.

...Na początek proponuje aby był to plecak o pojemności 60 -70 litrów max. Taka pojemność jest najbardziej uniwersalna. Aby miał skokowy system nośny- czyli szelki zaczepiane na "drabince" na plecach na wysokości łopatek. Niech ma tylko 1 komorę- bez tego dojścia z dołu plecaka Prawie nigdy z tego nie kożystam. Zwiększa to wage- i możliwość popsucia sie zamka błyskawicznego. By miał odpinana klapę i kieszenie kompresyjne skrzelowe) po bokach plecaka.

Czeka ma Wasze pomysły !
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Michu C
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 15 Lut 2005
Posty: 382
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: 26-05-2006, 11:35    Temat postu: Re: Tworzymy plecak idealny ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

+pokrowiec w specjalnej kieszeni.
+mała kieszonka w pasie biodrowym.

dodane: z dwiema komorami to bym przemyślał, mi np. bardzo się układ dwukomorowy podoba i przydaje. W moim plecaku po ok. 4 latach zamek ani myśli się rozlecieć, a nosiłem w nim już różne graty, nawet gitarę - zaznaczam że w środku plecaka, a nie przytroczoną.


Ostatnio zmieniony przez Michu C dnia 26-05-2006, 11:39, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 26-05-2006, 11:37    Temat postu: Re: Tworzymy plecak idealny ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No pokrowiec to standard powinien być.
A kieszonka- fakt niby bajer ale sie przydaje.

+ długie troki przy kieszeniach skrzelowych do troszenia karimaty / namiotu,
+ gumka bungee na klapie lub troki,
+ 1 pętla na czekan i jakiś petent do wygodnego troczenia teleskopów,
+ troche pasków do troczenia np. kurtki- na froncie plecaka

... i ?

A z ta dolna komora to jak komu wygodnie- ja poprostu nie często z tego kożystam z tego względu, że jak "majstruje" w graciarni na dole to robie bałagan i zawartość plecaka "rośnie" i ciężko zapiąć plecak przy klapie od góry.

...no pomysły, pomysły -NEXT pLIZZZZZZZZZZZZ Wink

Załączajcie linki z plecakami które maja ciekawe rozwizania konstrukcyjne z opisem co pasowalo by do NASZEGO ideału.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
Kwiatek
Ranga: super gaduła
Ranga: super gaduła


Do³±czy³: 26 Sie 2005
Posty: 458
Sk±d: ...z krainy OZ

PostWys³any: 26-05-2006, 12:18    Temat postu: Re: Tworzymy plecak idealny ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzeba sprostować, że nie będzie to plecak drogi ani z najlepszych komponentów.
Możemy jednak stworzyć coś przemyslanego (na bazie naszych doświadczeń) i w przystępnej cenie.
Chodzi tu bardziej o zabawe i nawiązanie pozytywnych i kożystnych kontaktów dla naszego Klubu z Zakładem Krawieckim. Znizki, tanie naprawy, szycie na zamówienie itd.

Wracajac do plecaka to warto go nazwać po NASZEMU Wink

Traski na WAMIE zwały się GRANDlake GRANDcanal
Ja na podstawie tych nazw proponuję coś w stylu GRANDtrekker GRANDmountain czy GRANDpack -a niech klub się pokaże że ma pomysły Laughing

Poszukuję ekipy do stworzenia projektu owego plecaka. Nie jest to sprawa pilna ale chciałbym mieć kilka głów do pomocy. Ja osobiście mam zamiar stworzyć taki pomysł.

A z Właścicielem możnaby pogadać o rabatach dla KLUBU.
_________________
moja strona: www.piotrgnacinski.olsztyn.pl / śniegiem malowane

sprzęt, fotografia i rysunek.
Powrót do góry
niebieska
Ranga: stały użytkownik
Ranga: stały użytkownik


Do³±czy³: 22 Maj 2006
Posty: 85
Sk±d: ...my blue world... :)

PostWys³any: 15-11-2006, 13:32    Temat postu: Re: Tworzymy plecak idealny ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ej ej chlopcy nie zapomnieliscie o czyms?! jesli ten plecak ma byc idealny musi byc NIEBIESKI Smile
_________________
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi!..."
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Turystyczne Warmii i Mazur Strona G³ówna -> Naprawa, konserwacja i porady praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach

Hotele na Mazurach , polecamy imprezy Olsztyn Aktywnie dla każdego turysty, dobre Domki na Mazurach, tematyczne i ciekawe spotkania TRAMP w Olsztynie.





Powered by phpBB © 2001, 2008 phpBB Group